Trump Türkiye'ye teşekkür etti dünya izledi
Türkiye'den Barzani'ye son teklif
Protokole garsonlu, gazilere self servis

Ali Koç’tan Cumhuriyet gazetesi yorumu

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Ali Koç'tCumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticilerinden 9 kişinin tutuklanması hakkında çarpıcı yorum.

Ali Koç’tan Cumhuriyet gazetesi yorumu
A+ A-

Japonya’nın geniş ölçekli holding şirketlerinden Mitsui & Co Koç Holding’in teknoloji yatırım şirketi Inventram’a yüzde 30 oranında ortak oldu. Ortaklık nedeniyle düzenlenen basın toplantısında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanveekili Ali Koç, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon hakkındaki soruya yanıt verdi. Koç şunları söyledi: “Bir tarafta hâlâ büyüme oranları, Türkiye'deki yatırım araçlarının batıya göre getirisinin yüksek olması gibi olumlu şeyleri de söyleyebilirim. Ama bununla beraber yabancı yatırımcıyı çekebilmek için ihtiyaç duyulan güvenli liman olma olayında da son zamanlarda erozyona uğrama durumunu da uzun uzun anlatabilirdim. Ama basın toplantısına gölge düşürmemek için şimdilik sadece Cumhuriyet gazetesine geçmiş olsun diyorum. Bu sorunun cevabını daha uzun uzun ve sağlık bir ortamda cevaplayabilirim” dedi.

‘HER SABAH PEK ÇOK OLUMSUZ HABERE KALIYORUZ’

Toplantıda konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç, “Son dönemlerde biliyorsunuz her sabah kalktığımızda pek çok olumsuz habere kalkıyoruz. Yatarken olumsuz haberlere yatıyoruz. Hiç olmazsa bugün sizlerle paylaşacağımız konu bir nebze hem ekonomimiz açısından hem de yabancı sermayenin Türkiye’ye gelmesi bakımından olumlu bir şey. Haftaya olumlu başlıyoruz netice itibariyle” diye konuştu.

‘HİÇ KENDİNİ YORMA’

Ali Koç toplantının soru cevap bölümünde Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına adaylığıyla ilgili bir soruyu “Hiç kendini yorma, bundan sonraki soruyu alayım” diyerek geçiştirince salonda bulunanların gülüşmelerine neden oldu.