3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Domates fiyatları uçtu !

Muğla'da halde 10-15 kuruştan satılan domates marketlerde 1.5 liradan satılıyor.

Domates fiyatları uçtu !
A+ A-

Muğla'da toptancı halinde kilogramı ortalama 10-15 kuruştan alıcı bulan domates, market raflarında ortalama 1,5 liradan satışa sunuluyor.

Antalya'dan sonra ikinci büyük domates üreticisi il olan, İstanbul ve  Ankara başta olmak üzere yurdun dört bir yanına ürün gönderen Muğla'da çiftçiler,  domates fiyatlarının düşük olması nedeniyle zor bir yıl geçiriyor. Domates  toptancı halinde 10-15 liraya zor alıcı bulurken, Fethiye ve Seydikemer ilçesinde  15 kilogramlık domates kasaları ortalama 1,5 liradan salça fabrikalarına  gönderiliyor.

Domates üreticisi Bayram Toplatan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  domatesin kasasını 1,5 liradan ancak satabildiklerini söyledi. Fethiye'de market  ve pazarlarda domatesin kilogramının 1,5 liradan satıldığını anlatan Toplatan,  "Bu fiyat uçurumu nereden kaynaklanıyor? Sebze işi bizim için bitti. Borçlarımı  kapatamadım. Serayı söktüm yerine daire yapılması için bir firmaya verdim.  Yapılacak olan dairelerin birini satıp borçlarımı ödeyeceğim." diye konuştu.
 
Fethiye Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Atabey Akgün  iseRusya ile yaşanan krizin ardından pazarlarda bir kırılganlık yaşandığını  söyledi.
 
Tarım ürünlerinin pazarlanması için organize sanayilerinin kurulması  gerektiğini vurgulayan Akgün, "Üreticinin ürününü işleyebileceği küçük ve orta  ölçekli sanayi işletmelerinin oluşması gerekiyor. Bu konuları gerekli kurumlara  ilettik. İnşallah bunlar olursa çiftçiyi de rahatlatacak. Pazar daralmalarında da  çiftçi kendi ürününü sahiplenebilecek. Fiyatlardaki bu kırılganlık önümüzdeki  günlerde inşallah yükselişe geçecek." açıklamasında bulundu.