Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar
3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !

Ericsson İsveç'teki üretimini durduracak

Telekomünikasyon devi Ericsson, üretimini durdurmayı planlıyor.

Ericsson İsveç'teki üretimini durduracak
A+ A-

İsveç Svenska Dagbladet gazetesinin ele geçirdiği gizli rapora göre telekomünikasyon devi Ericsson'un İsveç'teki tüm üretimini sona erdirmeyi planladığı haberi ekonomidünyasına bomba gibi düştü.

140 YILLIK DÖNEM SONA ERİYOR

Rapora göre Ericsson İsveç'in Borås och Kumla kentlerindeki en büyük üretim birimlerinin faaliyetleri de dahil ülkedeki üretime tümüyle son verecek. Bunun gerçekleşmesi durumunda İsveç'in 140 yıllık endüstri dönemi de son bulmuş olacak.

3 BİN KİŞİ KARARDAN ETKİLENECEK

Üretimin durdurulması ile birlikte 3 bin kişinin de bundan etkileneceği belirtiliyor. Ekonomiuzmanları son kararın Ericsson'un şimdiye kadar tasarruf programı çerçevesinde gerçekleştirmiş olacak en büyük çaplı plan olacağını belirtiyor.

"İKTİDAR SAVAŞIYLA İLGİLİ OLABİLİR"

Ericsson'un basına sızan tasarruf planı çerçevesindeki İsveç'teki üretimin durdurulma planı bazı çevrelerde Ericsson yönetimi içerisindeki iktidar savaşının bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

"GERİLLA FAALİYETİ YÜRÜTÜLÜYOR"

Ericsson'da çalışan mühendislerin meslek örgütü Sveriges Ingenjörer'in tasarruf planı tartışmalarındaki baş görüşmecisi Per Norlander raporu "Bu sızıntının Network Product biriminden kaynaklandığı çok açık. Buradan şirket içinde bir çeşit 'gerilla faaliyeti' yürütülüyor. Bana göre burada, geçici Yönetim Kurulu Başkanı Jan Frykhammar'ın dahi bilmediği güçlerin varlığı söz konusu" biçiminde değerlendirdi.