Kredisiz Ev Alma Yöntemleri Nedir? Ev Almak İçin Fırsatlar

Ülkemizde ev sahibi olmak, özellikle dar gelirli vatandaşların ilk hedefleri arasında yer alıyor. Ev almak, dar gelirli insanlar için bir hayal gibi duruyor.

Kredisiz Ev Alma Yöntemleri Nedir? Ev Almak İçin Fırsatlar
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Dar gelirli birisinin istediği zaman peşin para verip ev alması mümkün olmadığı gibi ticari faaliyetlerde bulunanlar da ellerindeki sermayeyi eve bağlaması çok da iyi bir tercih olarak görülmüyor.

Kredisiz Ev Almak İstiyorum

Peşin ev sahibi olamayanlar için en yaygın yöntem olarak kredi ile ev sahibi olmak gösteriliyordu. Bir yanda yeterli birikimin olmaması diğer yandan kredinin maliyeti yükseltmesi hem alıcıları hem de inşaat sektörünü yeni arayışlara itiyor. Öte yandan kredi ile ev alımı maliyeti artırdığından kredisiz ev alma yöntemleri araştırılıyordu.

Kredisiz Ev Alma İmkanı

Kredisiz ev, kredi faizinin oluşturacağı maliyeti ortadan kaldırdığından en ucuz ev alım yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ihtiyaç sahipleri, bu imkânı sunan firmalara yöneliyorlar.

Hem kredisiz hem de taksitle ev almak, zor gibi görünse de artık mümkün olabiliyor. Çünkü kredisiz ev almak isteyenlere bu imkânı sunanların sayısı her geçen gün artıyor. Müşteriye, güvenilir firmayı bulmak kalıyor.

Banka Kredisiz Konut Projeleri 2020

Dünya genelindeki ekonomik gelişmeler, inşaat sektörünü de etkiliyor. Müşteriyi kredi maliyetlerinden kurtararak ev sahibi yapmayı hedef alan firmalar, müşterilerine çeşitli alternatifler sunuyor. Müşterilerin bu yönteme rağbeti de günden güne artıyor. Bu yöntemle ev almanın birçok avantajı bulunuyor. Bu projeler, çok düşük peşinatlarla ev alma imkanı sunduğu gibi peşinat veremeyenler için tasarrufla ev imkânı da sunuyor. Peşinat, elbette taksitlerin üzerindeki yükü azaltıyor.

Kredi Çekmeden Nasıl Ev Alırım?

Aslında yöntem gayet basit ve her iki tarafı da memnun edecek şekilde işliyor. Kredi çekmenin maliyetine katlanmak istemeyen müşteri, tasarruf ettiği parayı doğrudan konut üreten firmaya yatırıyor. Firma, aldığı paralarla size evinizi hazırlıyor.

Faizsiz Taksitle Ev Almak İstiyorum

Banka kredileriyle ev almanın aksine bu yöntemde faiz ödenmiyor. Müşteri kira öder gibi taksit öderken, konut üreticisi bir nevi ev sahibi gibi kiracısından aldığı parayla yeni evler inşa ediyor.

Taksitle Ev İmkanı

Taksitleri bir kira gibi ödeyen müşteriler, kendi evlerinin de sahibi oluyorlar. Böylece, yıllarca hem kira ödeyip hem de tasarruf yapmak, ardından bu tasarruflarını bir ev sahibi olmak için kullanmak zorunda kalmıyorlar.

Peşinatsız Ev Alma

Bu kampanyalardan ev alanlar, peşinat ödemek zorunda da kalmıyorlar. Peşinat ödemek zorunda olmamak, genç evliler için büyük bir avantaj sağlıyor. Gençler; başkasının evi için ödenen kiraların yerine, peşinat ödemeden kendi evinin taksitlerini ödüyor.

Kaynak:

https://www.tasarruf.com.tr/tasarruf-nedir-ev-almak-icin-tasarruf/

https://www.tasarruf.com.tr/faizsiz-ev-almak-icin-faizsiz-tasarruf-yontemleri-hakkinda-bilmeniz-gerekenler/

https://www.tasarruf.com.tr/tasarrufla-ev-sahibi-olmak-faizsiz-ev-satin-alma/

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News