11 kız öğrenciye tacizle yargılanan müdüre ''iyi hal'' indirimi

11 kız öğrenciye tacizle yargılanan müdüre ''iyi hal'' indirimi
Güncelleme:

Eskişehir'de, 11 kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan okul müdürü Mustafa Kartaler, çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar suçlarından iyi hal indirimli 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum edildi.

Eskişehir’in Alpu ilçesindeki bir İmam Hatip Ortaokulunda rehber öğretmen F.G., geçen yıl Şubat ayında okul içinde yaptığı öğrenci görüşmelerinde, müdür M.K.’in kız öğrencilerine cinsel tacizde bulunduğunu iddia edildi.

Başlatılan soruşturma kapsamında öğrenciler, Çocuk İzleme Merkezi uzmanları eşliğinde alınan ifadelerinde, elle ve sözlü olarak tacize uğradıklarını anlattı.

Şikayetler üzerine gözaltına alınan okul müdürü M.K., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar suçlarından tutuklandı.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİ KENDİ EVLATLARIM GİBİ GÖRDÜM’

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianameyle hakkında 3üncü Ağır Ceza Mahkemesine dava açılan sanık M.K., dün karar duruşmasına çıkarıldı. Duruşmada M.K.’in yanı sıra taraf avukatları yer aldı. Son savunmasını yapan M.K., suçlamayı kabul etmedi. 2 çocuk babası olduğunu ve tüm öğrencilerini kendi evlatları gibi gördüğünü öne süren M.K.,

“Ben uzun süre öğretmenlik ve idarecilik yaptım. 2 çocuk sahibiyim. Okuldaki tüm öğrencilerimi kendi evlatlarım gibi gördüm. Hiçbir mağdura karşı iddia edilen eylemleri işlemedim. Mahkemeden beraatimi ve tahliyemi istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, savunmaların ardından M.K.’i çocuğa karşı cinsel taciz ve cinsel istismar suçlarından iyi hal indirimi de uygulayarak toplam 24 yıl 2 ay 16 gün hapse mahkum etti. Heyet ayrıca M.K.’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.  

DHA