Aleyna Çakır'ın ölümünde şüphelinin annesi ölü bulundu

21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından hakkında soruşturma başlatılan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun şüpheli bir intihar sonucunda yaşamını yitirdi.

A+ A-

Ankara'da, Aleyna Çakır'ın evde ölü bulunması olayı ile ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun'un annesi Gülay Uygun (48), silahla başından vurulmuş halde dağlık alanda ölü bulundu. Yapılan ilk incelemede Gülay Uygun'un, intihar notu bırakarak yaşamına son verdiği belirlendi.

Aleyna Çakır, 3 Haziran tarihinde Keçiören ilçesinde bir evde ölü olarak bulundu. Sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızdı. Bunun üzerine Ümitcan Uygun polis ekiplerince gözaltına alındı. Uygun, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Ümitcan Uygun'un öğretmen olan annesi Gülay Uygun, sabah saatlerinde bir akrabasının evine gittiğini belirterek dışarı çıktı. Gülay Uygun'dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Polis ve Uygun'un yakınları, kayıp öğretmeni aramaya başladı. Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu.

Gelen sağlık ekiplerince yapılan kontrolde, Gülay Uygun'un öldüğü tespit edildi.

Yapılan ilk incelemede ise Gülay Uygun'un intihar ettiği belirlendi.

GÜLAY UYGUN HAKKINDA İDDİADA BULUNULDU

Aleyna Çakır'ın ölümü ile ilgili bir televizyon kanalındaki programa canlı olarak katılan kişi, Gülay Uygun'un, "yurtlarda kalan kız öğrencileri kötü yola düşürdüğünü" iddia etmişti.

ÜMİTCAN UYGUN: HEPSİNDEN ŞİKAYETÇİYİM

Annesinin cesedinin bulunduğu yere gelen Ümitcan Uygun, "Ben her zaman sessiz kaldım. Fakat bu saatten sonra sessiz kalamam. Benim annem, sizin suçlamalarınız yüzünden kafasına sıktı. Ben hepsinden şikayetçiyim" dedi.

DURAK UYGUN: EŞİM ÖLÜM NEDENİM MÜGE ANLI'DIR DEMİŞ

Eşinin mektup bıraktığını belirten Durak Uygun, “Benim eşim Müge Anlı'nın bir kelimesine kendini öldürdü. Benim eşim yanına yazmış, benim ölüm nedenim Müge Anlı'dır demiş. Benim eşim o kadar gururlu ki dayanamadı. Onları Allah’a havale ediyorum” diye konuştu.

Uygun ailesinin avukatı Çağatay Cengiz, “Bu açıkça Müge Anlı terörüdür. Müge Anlı kendisini başsavcılığın ağır ceza mahkemesinin yerine koyup masum günahsız bir kadını ailesinden almıştır. Ben aileye defalarca hakkınızı adliyelerde arayacağız dememe rağmen bazı medya maymunları bu aileyi yok etmek için çeşitli tiyatrolar yapmışlardır. Bu resmen Müge Anlı'nın terörüdür. 'Bu kanalda ben istediğimi konuştururum, istediğimi yaparım' diyerek özellikle masum bir kadına attığı iftiradır. Bana bu sabah mesaj atıp, 'Abi benim bir suçum yok, oğlum suçsuz, ben bu iftirayı nasıl kaldıracağım' dedi. Ağlamaklı aradı. Akşamına cansız bedeniyle karşılaştık. Olayları çözecek yer adliyedir” şeklinde konuştu.

Olay yerinde bulunan ve Gülay Uygun tarafından yazıldığı iddia edilen mektup olay yeri inceleme ekiplerince incelenmek üzere delil torbasına konuldu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Gülay Uygun'un ölü bulunması sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Gülay Uygun'un "yüzünde maske takılı halde ve yanında alışveriş çantalarıyla" ölü bulunduğuna dikkat çekerek olayın "intihar" değil, "susturma cinayeti" olabileceğini dile getirdi.

Öte yandan "Müge Anlı yalnız değildir" etiketi de sosyal medyada gündem oldu.