Ankara'nın pavyonlarına ceza kesildi

Ankara'nın pavyonlarına ceza kesildi
Güncelleme:

500 polis Ankara'daki 83 pavyonda asayiş uygulaması yaptı. Sigortasız işçi çalıştıran ve hijyen kurallarına uymayan mekanlar mühürlendi.

Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz’ın talimatı ile Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden oluşan 500 polisin katılımı ile Sakarya ve Yüksel caddelerinde bulunan 83 pavyonda asayiş uygulaması yapıldı.

SİGORTASIZ PERSONEL ÇALIŞTIRANLAR TESPİT EDİLDİ

Uygulamada, polis ekiplerine İl Sağlık ile Tarım ve Orman müdürlüklerine bağlı uzmanlar da eşlik etti. Denetlenen birçok eğlence mekanında, hijyen kurallarına uymayan şartlar, SGK’siz işçi çalıştırma gibi konularda aksaklıklar tespit edilirken, bazı iş yerlerinde ise yangın çıkışı, x-ray cihazı ve güvenlik görevlisi bulunmadığı belirlendi. Mekanlar hakkında yasal işlem başlatan ekipler, bazı iş yerlerini ise mühürledi.

KOMŞU ESNAF YÜKSEK SESTEN ŞİKAYETÇİ

Denetimlerden memnuniyet duyduklarını belirten çevre esnafı ve vatandaşlar ise bazı eğlence mekanlarından gelen yüksek sesten rahatsız olduklarını, bu konuda ilçe belediyesine şikayette bulunmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını iddia etti.
 

Etiketler ankara ceza hijyen pavyon