Gülseren’in katili Hilmi Yılmaz’ın ifadesi ortaya çıktı!

Antalya’nın Alanya ilçesinde, kendisinden ayrılmak isteyen 2 çocuğunun annesi Gülseren Y.'yi kayınpederinin evinde 14 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan zanlı ifadesinde “Gülseren benimle barışmayı kabul etseydi öldürmeyecektim, eve götürecektim” dedi.

Gülseren’in katili Hilmi Yılmaz’ın ifadesi ortaya çıktı!
A+ A-

Alanya’da yaşayan Gülseren Y., 2 çocuğunun babası Hilmi Y.’dan boşanmaya karar vererek, babasının Kestel Mahallesi’ndeki müstakil evine taşındı. Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan Hilmi Y., 26 Eylül 2019 günü saat 11.30 sıralarında, eşi ile konuşmak için kayınpederinin evine gitti. Evde yalnız olan Gülseren Y., kapıyı açmadı. Bunun üzerine eşi de kapıdaki camı kırarak, içeri girdi. Çift tartışırken, Hilmi Y., zorla evin bahçesine çıkardığı Gülseren Y.’ı 14 yerinden bıçakladı. Hilmi Y. kaçarken, çığlık sesleri üzerine komşular, jandarma ve sağlık ekiplerini aradı. Adrese gelen sağlık görevlilerince ambulansla ağır yaralı olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Gülseren Y., kurtarılamadı. Olaydan bir süre sonra da Hilmi Y., jandarma karakoluna giderek, teslim oldu. Yılmaz’ın, kayınpederini arayarak, kızını öldürdüğünü ve karakola teslim olmaya gittiğini söylediği ortaya çıktı.

GÖMLEĞİNDE KAN LEKELERİ

Hilmi Y., jandarma karakolundaki sorgusunun ardından 27 Eylül 2019 günü sabah saatlerinde, üzerinde kan lekeleri bulunan gömlekle adliyeye sevk edildi. Hilmi Y., çıkarıldığı mahkemece ‘eşi kasten öldürme’ suçlamasıyla tutuklandı.

Gülseren Y.’ın cenazesi ise Kestel Hanönü Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla toprağa verildi.

‘BARIŞSAYDI ÖLDÜRMEYECEK, EVE GÖTÜRECEKTİM’

Tutuklu sanık Hilmi Y.’ın yargılandığı davanın görülmesine, Alanya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Üçüncü kez hakim karşına çıkarılan sanık Yılmaz, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Gülseren Y.’ın yakınları ve tarafların avukatları ise duruşma salonunda hazır bulundu. Hilmi Y., duruşmada yaptığı savunmada, “Gülseren benimle barışmayı kabul etseydi onu öldürmeyecektim, eve götürecektim” dedi.

Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için duruşmayı erteledi.