Hastanede silah sesleri! Doktoru vurup intihar etti

Konya Şehir Hastanesi'nde bir kişi, doktor Ekrem K.'yi silahla başından yaralayıp, aynı tabancayla intihar girişiminde bulundu. Ağır yaralanan doktor ve saldırgan hayatını kaybetti.

Olay, 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Şehir Hastanesi'nin kardiyoloji bölümünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Yunak İlçe Devlet Hastanesinde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet A. (39), Kardiyoloji bölümüne gelerek Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem K.’ye (47) silahla ateş etmeye başladı.

Silahlı saldırıda ağır yaralanan Dr. Ekrem K. yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Katil zanlısı A. daha sonra aynı tabancayla intihar etti. Hastaneye polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaparken, sağlık çalışanları yaşananlara tepki gösterdi.

ANNESİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU TUTUYORMUŞ

Hacı Mehmet A.’nın bir süre önce kalp rahatsızlığından hayatını kaybeden annesinin ölümünden Dr. Ekrem K.’yı sorumluğu tuttuğu iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Öte yandan Konya Valisi Vahdettin Özkan ile İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hastaneye giderek, yetkililerden bilgi aldı. Vali Özkan, konuyu takip ettiklerini belirterek, "Saldırıya uğrayan doktor ve saldırgan yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı." dedi.

MESLEKTAŞLARINDAN PROTESTO 

Konya’da kardiyoloji uzmanı Ekrem K.'nın, Hacı Mehmet A. tarafından tabancayla vurularak öldürülmesi, görev yaptığı Şehir Hastanesi'nin bahçesinde mesai arkadaşlarınca protesto edildi. K.'nın meslektaşları, büyük üzüntü içinde olduklarını, sağlık çalışanlarına şiddetin durmasını istediklerini dile getirdi. 

BAKAN KOCA'DAN AÇIKLAMA
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Konya Yunak İlçe Devlet Hastanesinden bir güvenlik görevlisi, Konya Şehir Hastanemizde bir hekim arkadaşımıza silahıyla ateş ederek onu hayattan kopardı. Olayda kendisi de öldü. Adli makamlar dehşet saçan canilik konusunda araştırmalarını sürdürüyor. Milletimizin başı sağ olsun." dedi.

SALDIRGAN İŞ YERİNDEN İZİN ALMIŞ

Konya Şehir Hastanesi'nde doktor Ekrem K.’yı (47) tabancayla vurup öldürdükten sonra intihar eden Hacı Mehmet A.'nın (39), güvenlik görevlisi olarak çalıştığı Yunak Devlet Hastanesi'nden, belinden rahatsız olduğunu belirtip, burada ortopedi servisi olmadığı için Akşehir Devlet Hastanesi'ne gideceğini söyleyerek izin aldığı ortaya çıktı. Saldırının yaşandığı odada ise eşyaların dağıldığı görüldü.

ANNESİNİ AMELİYAT ETMİŞ

A.'nın annesi Kezban A.'nın (58) 7 Haziran günü geçirdiği kalp krizi sonucu Yunak Devlet Hastanesi'nden sevkle Konya Şehir Hastanesi'ne getirildiği, burada doktor Ekrem K. (47) tarafından anjiyo ameliyatı yapıldığı, bir gün sonra da yaşamını yitirdiği bildirildi.

2 ÇOCUK BABASIYDI

Kayseri Develi’de doğan, 1999 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan doktor Ekrem K.'nın (47), 7 ve 8 yaşlarında iki kız çocuğunun olduğu ifade edildi.

DHA