Hastanede skandal: Cenazeyi bisküvi kutusunda teslim ettiler

Hastanede skandal: Cenazeyi bisküvi kutusunda teslim ettiler
Güncelleme:

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde 23 haftalıkken hayatını kaybeden torununun cenazesi kendisine bisküvi kutusu içerisinde teslim edilen vatandaş isyan etti.

Manisa'da, kalp kapakçığı olmadığından gelininin karnında ölen 23 haftalık erkek torununun cenazesini kutuda teslim alan Y.K. (65), hastane yönetiminden şikayetçi olarak, "Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı" dedi.

Şehzadeler ilçesinde yaşayan 1 çocuk annesi Ö.K. (39), 15 Eylül'de rahatsızlandı. 23 haftalık hamile olan Ö.K.'un, kontrollerinde bebeğinin kalp kapakçığı olmadığından dolayı karnında öldüğü tespit edildi. Aynı gün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde yatışı yapılan Ö.K.'a, suni sancı verilerek doğum yapması sağlandı. Erkek bebek, hastanenin morguna kaldırıldı.

'BİSKÜVİ KUTUSUNDA VERDİLER'

Dede Y.K., torunun defnedilmesi için cenazesini istedi. İddiaya göre Y.K.'a, torununun cenazesi kutuda teslim edildi. Duruma tepki gösteren dede Y.K., önce savcılığa, torununun defin işleminin ardından da Barbaros Şehit Özdemir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek hastane yönetimi hakkında şikayetçi oldu. Y.K., acısının 2 kat arttığını belirterek, "Torunumu bisküvi kutusunun içerisinde verdiler. Buna çok üzüldüm. Yazık, günah bize. Bunun bir çözümü olmaz ise belki de insanları çöp poşetine koyup verecekler. Bu ülkede hayvan hakları var, hiç olmasa torunumun da hakkı olsun. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi. Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Bu zamanda bisküvi kutusuna bir çocuğun konulması ağrıma gidiyor" diye konuştu. (DHA)

 

DHA