İstanbul'da çocuk kaçıran zanlılar yakalandı

İstanbul'da çocuk kaçıran zanlılar yakalandı
Güncelleme:

İstanbul Bakırköy'de bakıcısı ile ailesinin çalıştığı işyerinden evlerine dönerken kaçırılan 2.5 yaşındaki S.Ç., Kağıthane'de tutulduğu evde kurtarılarak, 7 saat sonra ailesine teslim edildi.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, 29 Ağustos salı akşamı bakıcısı tarafından eve götürülen 2,5 yaşındaki S.Ç.'nin Ataköy'de kaçırılmasına ilişkin çalışma başlattı. 

Çalışma sonucu bakıcı R.J.'nin çocuğu baba A.Ç. ve anne B.Ç.'nin işyerine getirdikten sonra buradan ayrıldıkları, eve gitmek için yürüdüğü sırada C.K. ile O.K.'nin onları takip etmeye başladığı tespit edildi.

Şüpheli C.K.'nin, kafasına cisimle vurup bakıcıyı etkisiz hale getirdikten sonra 2,5 yaşındaki kız çocuğunu önce motosikletle onu bekleyen O. K.'nin yanına, daha sonra da motosikletle Kağıthane'de M. B.'nin kaldığı eve götürdüğü belirlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerinin kimliğine ulaştığı şüpheli C. K. ise kısa sürede yakalandı. Gözaltına alınan C.K. kaçırdıklarını itiraf ettiği çocuğun Kağıthane'de tutulduğu adresi polise gösterdi. Operasyon sonunda kız çocuğu kurtarılırken, evde bulunan şüphelilerden O. K. ve M. B. gözaltına alındı. 

EVDE UYURKEN BULUNDU!
Şüphelilerin babayla fidye için iletişime geçmek amacıyla telefon numarasını öğrenmeye çalıştığı sırada polis tarafından yakalandığı, çocuğun ise operasyon sırasında tutulduğu evde uyuduğu öğrenildi. 

Sağlık kontrolünden geçirilen S.Ç. 7 saat sonra ailesine teslim edildi. Şüpheli C. K. ifadesinde, 2,5 yaşındaki kız çocuğunu borçları için kaçırdığını ve amcasının oğlu M.B. ile bunu planladıklarını söyledi. 

Çocuğu kaçıranlar arasında yer alan C.K.'nin, çocuğun babası ile bir dönem yan yana esnaflık yaptığı da öğrenildi. İfadeleri alınan 3 şüpheli Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi.

Şüphelilerin kız çocuğunu kaçırdıktan sonra motosikletle götürmesi ve kucaklarına alıp bir eve taşıması güvenlik kameralarınca kaydedildi.

AA