Hizmetliyi başçavuş yaptılar !
İdlib'den 31 bin sivil daha Türkiye sınırına geldi !
Elazığ'daki depremle ilgili dikkat çeken detay !

İstanbul'da karakolda işkence iddiası!

İstanbul Sultangazi Mahallesi’nde 5 Ocak’ta gözaltına alınan 24 yaşındaki Deniz A. ve 30 yaşındaki Taylan G.'in karakolda kaldıkları 4 saat boyunca işkenceye uğradıkları iddia edildi.

İstanbul'da karakolda işkence iddiası!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü 4. sınıf öğrencisi Deniz A. ile işçi Taylan G., bir poşetin içinde bulunan bildirilerden dolayı 5 Ocak’ta Gazi mahallesinde gözaltına alındı.

Cumhuriyet gazetesinden Mehmet Kızmaz'ın haberine göre saat 16.10’da önlerinde duran beyaz bir araçtan inen siviller tarafından ters kelepçeyle gözaltına alındıklarını kaydeden Deniz A., o anları şöyle anlattı: “Çelik kapısı ve zili olan ama kameranın olmadığı bir bölümde bir grup, bizi yere atar atmaz tekme tokat üzerimize saldırdı. Kalıcı hasar verme amacıyla özellikle baldırlara ve omurgalara vuruyorlardı. Silahla tehdit ettiler. Vatan Emniyetine götürülmeden önce, ‘Beyaz torosların devri bitti, artık beyaz transitler var, bizi gördüğünüzde kaçın’ dediler. 80’lerin işkencesini geri getirmek istiyorlar” dedi. Taylan G. ise yapılan darpların özellikle iç organlara zarar vermek amacını taşıdığını belirterek işkenceye ilişkin darp raporu aldıklarını söyledi. 

Cumhuriyet

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News