Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın uyuşturucuyla yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktı

Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın uyuşturucuyla yakalanmıştı! İfadesi ortaya çıktı
Güncelleme:

Konya'da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü kişiyi engellemek isterken öldüren Kadir Şeker'in kurtarmak istediği Ayşe D.'nın bulunduğu araçta 900 gram uyuşturucu ele geçirilmişti. Ayşe D., konuyla ilgili açıklama yaptı.

Kamuoyunda "Kadir Şeker olayı"nda öldürülen kişinin kız arkadaşı olarak bilinen Ayşe D., uyuşturucuyla yakalanmasıyla ilgili polisteki ifadesinde, araçta yanında bulunan Murat Hanlı ile "1 ay önce imam nikahı kıyarak beraber yaşamaya başladığını" belirtti.

İfadesinde, kendisinin uyuşturucu kullanmadığını savunan Ayşe DIrla, "Murat Hanlı uyuşturucu bağımlısı. Kendisine uyuşturucuyu bırakması için daha önce defalarca uyarılarda bulundum. Eve getirdiği eroini aldığı yere geri götürmesi için ikna ettim. Murat Hanlı uyuşturucu maddeyi kullanmaktan vazgeçti. Eroini geri götürmek için araçla yola çıktığımız sırada polis ekipleri bizi durdurdu." ifadesini kullandı.

OLAYIN GEÇMİŞİ
İddiaya göre, üniversiteye hazırlanan Kadir Şeker, 5 Şubat'ta merkez Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi'ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine Ayşe D. isimli kadının şiddet gördüğünü düşünmüş, çifti ayırmaya giden genç, bu sırada Özgür Duran'ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşmıştı.

Kadir Şeker'i bir süre kovalayan ve darbeden Özgür Duran, boğuşma sırasında aldığı bıçak darbesiyle yere yığılmıştı. Göğsüne aldığı yara nedeniyle ambulansla Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Duran hayatını kaybetmişti.
Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince sanık Şeker, "kasten öldürme" suçundan 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmıştı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 30 Kasım'da Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi'nde durdurulan bir araçta yapılan aramada, 900 gram eroin maddesi bulmuş, "Kadir Şeker olayı"nda maktulün kız arkadaşı olarak bilinen Ayşe D. ile yanındaki Murat Hanlı'yı gözaltına almıştı.

Adliyeye sevk edilen Ayşe D. ve Murat Hanlı, çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanmıştı.