'Kozmik Oda' hakim ve savcısına FETÖ'den hapis cezası

"Kozmik Oda'da Kumpas" davasında eski savcı Mustafa Bilgili ve eski hakim Nihal Uslu'ya FETÖ üyeliği ile devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekten hapis cezası verildi.

'Kozmik Oda' hakim ve savcısına FETÖ'den hapis cezası
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığının 'kozmik odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev alan hakim ve savcıların yargılandığı davada karar verildi. 

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar 'Kozmik Oda' soruşturmasını yürüten eski savcı Mustafa Bilgili, soruşturma kapsamında bazı kararlar veren eski hakim Halil İbrahim Kütük, tutuksuz sanık Abdullah Bahçeci katıldı. 

Eski savcı Mustafa Bilgili'ye 'FETÖ üyeliği, devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme' suçlarından 17 yıl 1 ay hapis cezası, eski hakim Nihal Uslu'ya ise 'FETÖ üyeliği ile devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekten' 14 yıl hapis cezası verildi.

Eski hakim Halil İbrahim Kütük ise 'FETÖ üyeliği' ve 'devlet güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme' suçlarından toplam 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News