Özel hastanenin yoğun bakımında yaşlı kadına iğrenç işkence

Güncelleme:

Bir özel hastanede çekildiği iddia edilen görüntülerde hastane çalışanlarının yoğun bakım servisinde yatan yaşlı kadınlarla dalga geçip, küfürler ederek, işkence yaptığı anlara dair kayıtlar infial yarattı.

İstanbul Ataşehir’de bulunan bir özel hastanede personellerin, yoğun bakımda yatan yaşlı kadınla yaptıkları gayri ahlaki konuşma ve 'böbreğini alacağız' diyerek kadının yüzüne para saçmaları, cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yaptığı iğrençlikleri kamera kaydına alan sağlık çalışanları, yaşlı kadına küfürler edip hastanın yüzüne para saçıyor. Bir kadın ve bir erkek olan sağlık çalışanlarının kahkahaları ise kayıt boyunca duyuluyor. Erkek sağlık çalışanı kadın hastanın yüzüne para saçarken, kadın sağlık çalışan ise gülerek yaşananları cep telefonuyla kaydediyor.

Görüntülerde erkek sağlıkçı "Alsana kız paraları. Yapıştır. İki milyon dolar bırakıyorum, yarın dört milyon dolar olarak geri alacağım. Anlaştık mı? Paralar... paralar. Bu paraları sana niye veriyorum biliyor musun? Çünkü senin sağ böbreğini alacağım. Bu paralar böbreğine karşılık. Sağ böbreğine yetmez mi bu paralar?" diyerek paraları yaşlı kadının yüzüne atıyor.

 Kadın çalışan ise "Küfür etsene. 'Al ... sok bu paraları böbreğini satacağım' desene" diyerek diğer çalışana akıl veriyor. Bir başka video görüntüsünde ise yine yaşlı hasta bir kadınla dalga geçen sağlık çalışanları, yaptığı iğrençlikleri kamera kaydına alıyor.

Telefondan açtıkları tahmin edilen bir videoyu yaşlı kadına dinleten bir sağlık çalışanı "Sana o... diyor, k... diyor. Sen de ona söyle" diyerek yaşlı kadına sesleniyor.

Tüyleri diken diken eden görüntülerde yaşlı kadının bir şeyler söylemeye çalıştığı ancak sesinin çıkmadığı görülüyor.

 

Öte yandan hastaneden alınan ilk bilgilerde, olaya karışan 2 personelin iş akdine son verildiği, adli sürecin devam ettiği öğrenildi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİ HASTANEDE İNCELEME YAPTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca müfettiş görevlendirildiğini ve başsavcılık tarafından adli işlemlerin başlatıldığını açıkladı. Olayın yaşandığı hastaneye gelen Sağlık Bakanlığı'na bağlı müfettişler hastanede inceleme yaptı. Görevliler yaptıkları çalışmanın ardından hastaneden ayrıldı.

İHA