Pınar Gültekin'in katilinin talebine itiraz edildi

Pınar Gültekin'in katilinin talebine itiraz edildi
Güncelleme:

Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i vahşice öldüren Cemil Metin A.'nın duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katılması yönündeki talebine Gültekin'in avukatı itiraf etti.

Muğla’da 16 Temmuz günü üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in boğulması sonrası cesedinin varile konularak yakılması ve ardından üzerine beton dökülmesi olayının sanığı Cemal Metin A., 9 Kasım günü hakim karşısına çıkacak. Sanık avukatlarının Cemal Metin A.’nın duruşmaya tutuklu bulunduğu Afyonkarahisar Cezaevi’nden SEGBİS aracılığı katılması yönündeki talebine Pınar Gültekin’in avukatı itiraz etti.

Sanık Cemal Metin A. hakkında “Canavarca hisle, eziyet çektirerek” öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Kasım tarihinde yapılacak duruşma öncesi, müracaatta bulunan Pınar Gültekin’in avukatı Av. Dr. Rezan Epözdemir, mahkemeye sunduğu dilekçede, “Sayın mahkemenizce 09.10.2020 tarihinde düzenlenen tensip zaptı ile sanık Cemal Metin A.’nın duruşma günü saatinde mahkemenizin huzurunda hazır edilmesi için Afyonkarahisar 2. Nolu T tipi Kapalı Cezaevi infaz kurumuna müzekkere yazılmasına oy birliği ile karar verilmişti. Sanık müdafileri tarafından 15.10.2020 tarihinde mahkemenize başvurarak bu kararın geri alınması ve sanığın duruşmaya SEGBİS vasıtası ile katılması talep edilmiştir. Bu talebin mahkemenizce reddine karar verilmesi gerekir” diyerek sanığın mahkeme huzurundan kaçırılmak istendiğini, sanığın duruşmada hazır bulunmasının zorunlu olduğunu, kadına şiddet ve cinayet davalarında hiçbir tanığa böyle bir ayrıcalık tanınmadığı gerekçelerini öne sürerek, sanık Cemal Metin A.’nın müdafilerinin sanığın duruşmaya SEGBİS aracılığıyla katılması talebinin reddine karar verilmesini istedi.

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in boğulması sonrası cesedinin varile konularak yakılması ve ardından üzerine beton dökülmesi olayı ile ilgili sanık Cemal Metin A., “Canavarca hisle, eziyet çektirerek” öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 9 Kasım tarihinde hakim karşısına çıkacak ve yargılaması başlayacak.

İHA