Tecavüz suçundan hapis yattı, beraat etti

Güncelleme:

Adana'da tecavüzle suçlanıp 5 ay hapis yatan bir kişi hapisten çıkıp tecavüzden beraat ettikten sonra kendisine iftira atan kadın hakkında açtığı davayı kazandı.

Adana’da yaşayan T.D. (44), 2016 yılında sosyal medya uygulaması üzerinden F.A.H. (50) isimli kadınla tanıştı. Çift bir süre görüştükten sonra aşk yaşamaya başladı. Bu süreçte iddiaya göre, T.D., F.A.H.’ye 12 bin lira para verdi ancak bir süre sonra T.D., F.A.H.’nin evli olduğunu öğrenince ayrılmak istedi.

Bunun üzerine F.A.H., T.D.’i tecavüzle suçladı. 24 Aralık 2016 tarihinde gözaltına alınan T.D., sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

5 ay cezaevinde kaldı

5 ay boyunca cezaevinde tutuklu bulunan T.D., daha sonra salıverildi ve 31 Ekim 2017 tarihinde ise tecavüz suçlamasından beraat etti.

Karşı dava açtı

Bunun üzerine T.D., F.A.H. hakkında ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, iftira, iftira nedeniyle mağdurun gözaltına alınmasına veya tutuklanmasına neden olma’ suçundan dava açtı. 3 Mart 2022 tarihinde sonuçlanan davada ise mahkeme, F.A.H. hakkında 1 yıl hapis cezası verdi ve hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

"Hayatımı kararttılar, daha yeni iş bulabildim"

Tecavüz suçlamasıyla hayatının karardığını söyleyen T.D., İhlas Haber Ajansı’na konuştu. T.D., “Çok zor günler geçirdim. Babamı kaybettim ve insanlar tarafından dışlandım. İnsan hayatı bu kadar kolay olmamalı. Benim hayatımı kararttılar. 12 bin lira para verdim, paramı isteyince bana bu suçu attılar. Daha yeni iş bulabildim çalışmaya başladım. Şu anda maddi ve manevi tazminat davaları da açtım. Adaletin, haklının yanında olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

İHA