Terörist kahvehanede yakalandı !

Bitlis'te PKK'nın dağ kadrosunda olan terörist kahvehanede yakalandı.

Terörist kahvehanede yakalandı !
A+ A-

Hizan'da bölücü terör  örgütünün dağ kadrosundan geldiği belirlenen terörist, silah ve mühimmatını bir  yere bırakıp, kıyafetini değiştirdikten sonra gittiği kahvehanede, vatandaşların  ihbarı sonucu yakalandı

Bitlis'in Hizan ilçesinde, terör örgütü PKK'nın dağ  kadrosundan geldiği belirlenen terörist, vatandaşların ihbarıyla yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçedeki bir kahvehanede çay içen terör  örgütü PKK mensubunun, yapılan ihbar üzerine güvenlik güçlerince düzenlenen  operasyonla yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosunda bulunan terör örgütü mensubu,  beraberindeki kalaşnikof silahını ve bu silaha ait 5 şarjör ile 5 el bombasını  ilçe merkezinde bir yere bıraktıktan sonra sivil kıyafetlerle gelerek bir  kahvehanede çay içtiği tespit edilmiş ve yapılan ihbar sonucu güvenlik  güçlerimizce düzenlenen operasyonla örgüt mensubu sağ olarak ele geçirilmiştir.  Yakalanan örgüt mensubu ilk ifadesinde, 'teslim olmak için dağ kadrosundan  kaçtığını' beyan etmiştir. Hakkında soruşturma başlatılan örgüt mensubu adliyeye  sevk edilecektir."