Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''
O rektörün halay görüntüleri ortaya çıktı

Teröristler köşeye sıkıştı ! Teslim oluyorlar

Diyarbakır'da halktan destek alamayan teröristler köşeye sıkıştı.

Teröristler köşeye sıkıştı ! Teslim oluyorlar
A+ A-

Lice'de uyuşturucu gelirini kaybeden PKK terör örgütü liderlerinin "dayanışma için eylem yapın" talimatlarına rağmen, halktan destek göremeyen örgüt mensupları teslim olmayı seçiyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) operasyonları sonucu  Lice'de uyuşturucu gelirini kaybeden PKK terör örgütü liderleri, yandaşlarına  "dayanışma için eylem yapın" talimatları veriyor. Buna karşın halktan destek  göremeyen örgüt mensupları teslim olmayı seçiyor.

TERÖRİSTİN TESLİM OLMA ANI ! - FOTO GALERİ

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, bölücü terör örgütünün finans  kaynağı olan yasa dışı uyuşturucu madde ekim alanlarının bulunduğu Diyarbakır'ın  Lice ilçesinde uyuşturucu gelirini kaybeden örgüt liderleri, sürekli olarak  yandaşlarına "dayanışma için eylem yapın" talimatları veriyor.
 
Buna rağmen halktan destek göremeyen ve çaresiz kalan örgüt  mensupları, teslim olmayı seçmek zorunda kalıyor.

Bölücü terör örgütü yöneticilerinden Murat Karayılan'ın, "Lice'ye  sahip çıkılması gerekiyor" çağrısına, örgüt üyelerinin ve iş birlikçilerinin  sosyal medyada "Lice elden gidiyor", "Lice yanıyor" gibi kara propagandalarına  rağmen bölge halkı örgüte ve teröristlere destek vermiyor.
 
Askeri kaynaklar, alınan son istihbarat raporlarının, Diyarbakır'ın  Dicle ilçesindevatandaşların teröre karşı yürüyüş yapmaları ve 600 kişilik  grubun Türk bayrakları açarak "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganları  atmalarının, örgüt liderlerini çok rahatsız ettiğini ortaya koyduğunu belirtti.
 
TSK'nın kararlılıkla sürdürdüğü operasyonun bölgedeki psikolojiyi  etkilediğine dikkati çeken askeri kaynaklar, bu profesyonel güç karşısında  teröristlerin direnme azmi, moral ve motivasyonlarının kaybolduğunu, halkın  arasına karışıp gizlenemeyen teröristlerin başka yol bulamayıp teslim olduklarını  vurguladı.