Teröristlerden "sera" görünümlü tünel

Yüksekova'daki operasyonda, teröristlerce üzeri branda ve naylon ile kapatılarak "sera" görüntüsü verilen tünel bulundu.

Teröristlerden "sera" görünümlü tünel
A+ A-

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki  operasyonda bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca üzeri branda ve naylon ile  kapatılarak "sera" görüntüsü verilen, yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel ortaya  çıkarıldı.

    Yüksekova'da kazılan çukurların kapatılması ve oluşturulan  barikatların kaldırılması ve el yapımı patlayıcıların etkisiz hale getirilmesi  amacıyla 13 Mart'ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından başlatılan "Şehit  Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle Operasyonu" sürüyor.

    Esentepe, Güngör, Orman, Mezarlık, Cumhuriyet, Eski Kışla, Yeni,  Yeşildere ve Diz mahallelerinde yürütülen operasyonda güvenlik güçleri, bugüne  kadar bölücü terör örgütü mensupları tarafından binalar arasında geçiş sağlamak  ve kaçabilmek için kazılan çok sayıda tünel buldu.

    Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarının kararlılıkla yürüttüğü  operasyonlar sırasında belirlenen ve uzunlukları 10 ile 300 metre arasında  değişen çoğu tuzaklanmış tüneller, içlerindeki düzenekler etkisiz hale  getirildikten sonra kapatıldı.

 "Sera" görünümlü tünel

    Güvenlik birimleri, Cumhuriyet Mahallesi'nde yürüttükleri arama tarama  faaliyetinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından iki sokak arasındaki  geçişi sağlamak amacıyla kazıldığı belirlenen tünel buldu.

    Üst kısmı branda ve naylon ile kapatılan "sera" görünümlü tünele  gerekli tedbirleri aldıktan sonra giren güvenlik güçleri, söz konusu yerin  kazıldıktan sonra içine de kum torbaları ile barikatlar kurulduğunu tespit etti.

    Güvenlik güçleri, uzunluğu yaklaşık 100 metre olan tüneli, incelemenin  ardından kapattı.