Bahoz Erdal öldürüldü mü ?

Son günlerde en çok konulardan biri olan Bahoz Erdal'ın ölümüyle ilgili Abdülkadir Selvi ilginç ayrıntılar paylaştı.

Bahoz Erdal öldürüldü mü ?
A+ A-

Bahoz Erdal yaşıyor mu öldürüldü mü tartışması sürerken, Abdülkadir Selvi konuya ilişkin yazısında ilginç ayrıntılar aktardı.

Öldürüldüğü kesinleşmeyen terörist elebaşlarından Bahoz Erdal’ın, Al Jazeera Erbil muhabiri Ahmet Zawiti'yi telefonla aradığı iddiası kafaları bir kez daha karıştırdı.

Bahoz Erdal kod adlı terörist Fehman Hüseyin yaşıyor mu? Merak edilen olaya ilişkin günlerdir yazılar kaleme alan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında El Cezire'nin haberindeki kuşkulu noktatalara böyle dikkat çekti:

10 DAKİKA SONRA ARAMIŞ AMA BİR SES KAYDI YOK

"Ahmet Zawiti ciddi bir gazeteci olarak tanınıyor. Ancak bu haberin oluşumundaki aksaklıkları görmemize engel değil. Haberini yazmak için Bahoz Erdal’a yakın kaynaklara ulaşmış. Onların, “10 dakika sonra seni arayacak” demelerinden tam 10 dakika sonra Bahoz Erdal olduğunu söyleyen kişi aramış. Ama ses kaydı yok. Böylesine önemli bir görüşmenin ses kaydı olmaz mı? Ayrıca kendisinden bugün hayatta olduğunu gösteren bir fotoğraf talep edilmiş ama henüz o fotoğraf yok. Ayrıca ne haberde ne de muhabirin anlatımında suikast girişimine ilişkin bir ifade yok. "

MALİKİYE'DEKİ HASTANENİN MORGUNDA

Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü veya yaşadığı yönündeki haberlere temknli yaklaşıldığını belirten Selvi, saldırıyı gerçekleştiren Tel Hamis Tugayları'nın yeni iddiasını köşesine taşıdı:

"Tel Hamis Tugayları iddialarını bir adım ileri götürdüler. “Yüzde yüz emin olduk. Bahoz Erdal’ın ölüsünü tespit ettik” diyorlar. Hatta yer bildiriyorlar. “Malikiye’deki hastanenin morgunda.” Hastane yetkilileri patlamadan dolayı gelenlerin olduğunu doğrulamış ama isim vermeye yanaşmamışlar."

Yazının tamamını okumak için tıklayınız