Bolu’da Öldürülen Terörist Kayseri’de Toprağa Verildi

Geçtiğimiz günlerde Bolu'da eylem hazırlığında olan PKK'lı teröristlerin hücre evi olarak kullandığı bir eve Ankara'dan gelen özel harekat polisleri...

Bolu’da Öldürülen Terörist Kayseri’de Toprağa Verildi
A+ A-

Geçtiğimiz günlerde Bolu'da eylem hazırlığında olan PKK'lı teröristlerin hücre evi olarak kullandığı bir eve Ankara'dan gelen özel harekat polisleri tarafından düzenlenen operasyonda öldürülen teröristlerden biri Kayseri'de toprağa verildi. Teröristin cenazesini taşıyan Çankaya Belediyesi'nden; "İnsanlık görevimizi yaptık" açıklaması yapıldı.

Edinilen bilgiye göre 7 Nisan tarihinde Bolu'da teröristlerin hücre evi olarak kullandığı eve Ankara'dan gelen Özel Harekat Polisi tarafından düzenlenen operasyonda 2 terörist öldürülmüştü. Öldürülen teröristlerden S. K.'nın cenazesi gece saatlerinde resmi plakalı cenaze aracı ile memleketi Kayseri'nin Sarız İlçesi'ne getirildi. S. K.'nın cenazesi İlçeye bağlı Kırkısrak köyü'nde defnedildi.

Öte yandan, terörist cenazesinin cenaze aracıyla taşınması ile ilgili olarak yetkililer tarafından yapılan açıklamada, "Ölenlerin kim olduğunu araştıracak durumda değiliz. İnsanlık görevini yaptık" denildi.