AK Partili vekilden Melih Gökçek açıklaması
Kadıköy'de linç girişimi ! Satırla saldırdıalr
Gökçek'in yüzünü Osmanlıspor güldürdü

MEB açıkladı: İşte teşvik kazananlar

Teşvikten yararlanmaya hak kazanan öğrenci ve okullar açıklandı.

MEB açıkladı: İşte teşvik kazananlar
A+ A-

MEB, teşvikten yararlanmaya hak kazanan öğrenci ve okulların listesini açıkladı. Sonuçlar, www.meb.gov.tr adresinden görülebilir.

Eğitim ve öğretim desteğinden yararlanmaya hak kazanan öğrencilerin ve okulların listesi http://meb.gov.tr adresinde yayımlandı. Tercih yapmaya hak kazanan öğrenciler,eğitim ve öğretim desteği için özel okul tercihlerini, 6-19 Eylül tarihleri arasında yapabilecek. Yerleştirme sonuçları 20 Eylül’de ilan edilecek. Destek almaya hak kazanan öğrenciler, yerleştiği özel okula 21-26 Eylül tarihleri arasında nakil ve kayıt işlemlerini tamamlayacak. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı itibarıyla 75 bini ilk kez olmak üzere toplamda 340 bin öğrenci eğitim ve öğretim desteğinden faydalanabilecek.

Okul öncesi eğitime devam eden öğrencilerden 48-66 ay yaş grubunda olanlar bir defaya mahsus olmak üzere destekten yararlanabilecek. Okul öncesi eğitim kurumunda öğrenim görecek öğrenciler için 2 bin 860; ilkokuldakiler için 3 bin 440, ortaokul ve lisedekiler için 4 bin; temel liselerdekiler için ise 3 bin 440 lira teşvikverilecek.