Emniyet'ten ''bekçiler sarhoş adamı dövdü'' iddalarına yanıt

Güncelleme:

Ankara'da sarhoş olduğu öne sürülen bir kişinin bekçiler tarafından darp edildiği iddia edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü tepki çeken görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

Ankara'da kaydedilen bir görüntü, sosyal medya kullanıcılarının büyük tepkisini çekti. Sarhoş olduğu belirtilen bir şahsın, bekçi olduğu iddia edilen iki kişi tarafından darp edilierek yerde sürüklendiği anlar kameraya yansıdı.

Bekçilerin sert müdahalesi sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu. Tepkiler çığ gibi büyürken Ankara Emniyet Müdürlüğü söz konusu görüntülere ilişkin açıklama yaptı.

BEKÇİ DEĞİL POLİS ÇIKTI

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Yenimahalle ilçesinde çarşı ve mahalle bekçilerinin alkollü olduğu gerekçesiyle bir kişiyi darbederek hakarette bulunduklarına dair sosyal medyada paylaşımlar yapıldığı belirtildi.

Kaletepe Mahallesi'nde 18 Şubat'ta bir taziyeevine giderek rahatsızlık veren kişiler ile taziye sahipleri ve site güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandığı belirtilen açıklamada, "Yapılan araştırma neticesi, paylaşılan görüntülerdeki şahıslardan birinin dedesinin cenazesi nedeniyle taziyeevinde bulunan görev istirahatli bir polis memuru, diğerinin ise site güvenlik görevlisi olduğu anlaşılmıştır. Çarşı ve mahalle bekçilerimizin olaya müdahalesi bulunmamaktadır." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, olaya karıştığı tespit edilen polis memuru hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.

Seçiniz...