Yeni tanıştığı arkadaşının annesine tecavüz etti
Kasko sigortasında flaş gelişme
Deniz Baykal'ın son sağlık durumu

Eski İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltında

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı. Mutlu'nun evinde arama yapılıyor.

Eski İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltında
A+ A-

15 Temmuz darbe girişimi soruşturması kapsamında bugün flaş bir gelişme daha yaşandı. Gözaltına alınan isimler arasına eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da eklendi.

Alınan bilgiye göre Hüseyin Avni Mutlu'nun İstanbul Üsküdar'daki evinde arama yapıldığı belirtildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMIŞTI

Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi gecesi yaşanan olayların ardından görevden uzaklaştırılan isimler arasında yer almıştı. İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararla İstanbul eski Valisi olan ve daha sonra Merkez'e alınan Hüseyin Avni Mutlu Merkez'deki görevinden de uzaklaştırılmıştı.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU KİMDİR ?

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra 1985'te Kocaeli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Bolu'nun Gerede ve Çorum'un Kargı İlçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunduktan sonra, 1988 yılında Bursa ili, Büyükorhan İlçesine İlçenin ilk Kaymakamı olarak atandı.

1991-1992 yıllarında ABD'de bir yıl süreyle İngilizce eğitimi gördü. 1992-1994'te Şırnak'ın Silopi ilçesinde kaymakamlık, 1994-1997 arasında Şırnak Vali Yardımcılığı, 1997-2002 yıllarında Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde kaymakamlık görevini yürüttü.

Daha sonra bir yıl süreyle Çanakkale Vali Yardımcılığı yaptı. 2003-2005 arasında İstanbul'un Bağcılar ilçesi kaymakamlığını yürüttü.

2005-2007 arasında iki yıl süreyle Siirt Valiliği yapan Mutlu 19 Eylül 2007 tarihli kararnameyle Diyarbakır Valiliği'ne atandı.

2010 yılında İstanbul Valisi olarak atandı. Yerini daha sonra Vasip Şahin'e bıraktı.