Fatih Portakal'dan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkında dikkat çeken iddia

Fatih Portakal'dan Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkında dikkat çeken iddia
Güncelleme:

Sözcü TV Ana Haber spikeri ve gazeteci Fatih Portakal, CHP'ne olağanüstü kurultay kararının an meselesi olduğunu belirterek "Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu'nu destekliyor" dedi.

Sözcü TV Ana Haber Bülteni'ni sunan gazeteci Fatih Portakal, CHP ile ilgili kulis bilgilerini aktarmaya devam ediyor. Portakal, Kılıçdaroğlu ile İmamoğlu arasındaki bir liderlik yarışında CHP'li büyükşehir belediye başkanlarıyla ilgili dikkat çeken sözler sarf etti. Ankara'da Mansur Yavaş'ın İmamoğlu'nu destekleyeceğinin konuşulduğunu ifade eden Portakal şunları söyledi:

"İmamoğlu yola çıktı, diğer büyükşehir belediye başkanları ne yapacak? Mesela Adana, Mersin. Bunların İmamoğlu'na yakın olduğu söyleniyor. İzmir'in rüzgara göre hareket edeceğini söylüyorlar. Ankara'da Mansur Yavaş'ın İmamoğlu ile birlikte yürüyeceği söyleniyor. Bunlar bana söylenenler ben iletiyorum katılırlar katılmazlar. Eskişehir'de Yılmaz Büyükerşen'in Kılıçdaroğlu'ndan yana tavır alacağı ifade ediliyor. Aydın ve Muğla'nın ortada olduğu söyleniyor. Özgür Özel, Ahmet Akın, Muharrem Erkek, Tekin Bingöl ve Ali Mahir'in Kılıçdaroğlu'na destek vereceği, Gökhan Günaydın, Gökhan Zeybek, Engin Altay, Ali Öztunç, Gürsel Erol'un İmamoğlu'ndan yana tutum alacağı söyleniyor. Bir de 'Olağan kurultaya kadar bu iş gitmez' diyorlar 15 Ekim'e kadar. Olağanüstü bir kurultay da olabilir."