Deniz Baykal'ın son sağlık durumu
Kasko sigortasında flaş gelişme
Monaco - Beşiktaş: 1-2

Gürbulak sınır kapısı kapatıldı

İran'a açılan en önemli kapı olan Gürbulak sınır kapısı ani bir kararla kapatıldı.

Gürbulak sınır kapısı kapatıldı
A+ A-

Türkiye'nin İran'a açılan Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi yakınlarındaki Gürbulak Sınır Kapısı, güvenlik alarmı nedeniyle giriş- çıkışlara kapatıldı. Sınır Kapısına çok yakın bir yerde toprağa gömülmüş bir tenekeden uzanan kablolar nedeniyle yaya ve araç trafiği durduruldu. Gümrük Sahası boşaltıldı ve bomba imha ekipleri çalışmaya başladı.

 

Gürbulak Sınır Kapısında toprağa gömülü halde fark edilen bir teneke ile bu Tenekeye bağlı olarak uzanan kablolar, güvenlik görevlilerinin dikkatini çekti. Bunun üzerine sabah saatlerinden itibaren Gümrük sahası boşaltıldı ve kapı, giriş- çıkışa kapatıldı. Doğubayazıt- Gürbulak karayolunda ise ikinci bir emre kadar ulaşım durduruldu. Bölgeye çok sayıda asker ve zırhlı araç sevk edildi. Ağrı'dan bomba imha uzmanları Gürbulak'a getirildi. Tamamen boşaltılan gümrük sahasında yoğun güvenlik önlemleri altında çalışmalar başlatıldı. Doğubayazıt- Ağrı karayolunda TIR ve kamyon kuyruğu oluştu.

VATANDAŞ İHBAR ETTİ PATLAYICI İMHA EDİLDİ

Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Doğubayazıt İlçesi'ni Gürbulak Sınır Kapısına bağlayan karayolunda yer altına döşenmiş teneke ve kablo bağlantılarını fark eden vatandaşların durumu güvenlik kuvvetlerine bildirmesi üzerine menfez altına gizlenen 12 kiloluk 2 mutfak tüpüne bağlı patlayıcı madde bomba imha uzmanları tarafından başka yere nakledilerek patlatıldı.

Güvenlik önlemleri altında yapılan patlatmanın ardından Doğubayazıt- Gürbulak karayolunda TIR ve kamyonların geçişine verildi. Gümrük sahasında ise saat 09.00'da durdurulan İran'a giriş- çıkışlar 15.00'ten itibaren yeniden başladı.