İstanbul'da bugün beklenen kar fırtınasının saati belli oldu

İstanbul'da bugün beklenen kar fırtınasının saati belli oldu
Güncelleme:

Perşembe akşamından bu yana kar yağışının etkisi altında olan İstanbul'da bugün "beterin beteri" bekleniyor. Şiddetli kar yağışının saati belli oldu.

Türkiye’de hafta ortasından itibaren etkisini hissettiren soğuk hava dalgası Cuma günü kar ile etkisini artırırken bugün akşam saatlerinde devasa kar kütlesi bekleniyor.

Meteoroloji'den alınan bilgilere ve son değerlendirmelere göre; İstanbul’da bugün aralıklı ve yerel olarak kuvvetli Aybar kar fırtınası sağanakları bekleniyor. Bugün akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor. Yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Öte yandan Meteoroloji tahminleriyle dikkat çeken Hava Forum sitesinden yapılan son açıklamaya göre, “Devasa yoğun kar kütlesi yola çıktı. Aybar, vortex ile en etkili aşamasına geçiyor. Vortex, gelmeden önce yerel etkili öncü kar yağışı kütlelerini yolluyor. Özellikle öğleden sonra aracınızla trafikte olmayın! Heyecanla takipteyiz...” denildi.

OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKAT

Akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı tahmin ediliyor. Yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışlarıyla birlikte yetkililer ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don, tipi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

İŞTE HARİTALARLA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ:

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini

haritalı hava durumu tahmini