Kılıçdaroğlu'ndan rest: ''Bunun hesabı verilmeli!''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Suudi kralı için bile yas ilan edildiğini belirterek “13 şehit için neden yas ilan edilmedi? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Sorumlular hesabını vermeli” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), dün genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında basına kapalı olarak toplandı. 

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Sevgi'nin haberine Gara’da gerçekleştirilen askeri operasyonda 13 evladımızın şehit edilmesine çok üzüldüğünü belirten Kılıçdaroğlu’nun “Büyük bir acı yaşıyoruz, 13 vatan evladı için ulusal yas ilan edilmeliydi. Suudi Arabistan kralının vefatının ardından bile yas ilan edilmişti. Bunun için neden yas ilan edilmiyor? Devlet bu durum için kaç yıldır neden bir şey yapmadı? Şimdi bu çıkışı neden yaptılar? Sorumlular bunun hesabını vermeli” dediği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre kurmayların, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen hafta söz ettiği ancak açıklamadığı müjdenin Gara operasyonuyla ilgili olduğu iddialarını anımsatması üzerine Kılıçdaroğlu, “Siyasetçinin devlet adamı olup olmadığı burada belli olur. Rahmetli Bülent Ecevit, Apo’nun yakalandığını ve Türkiye’ye getirileceğini Rahşan Hanıma, bile söylememişti” ifadelerini kullandı.
 
 

Cumhuriyet