İstifası istenen başkanlar hakkında AK Parti'den açıklama
Erdoğan: ''Bir gece ansızın vurabiliriz...''
Adalet Bakanı'ndan çarpıcı sözler !

Kırkpınar'da Ödüllere Enflasyon Düzenlemesi

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ödüller enflasyon oranında artacak- Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Hüseyin Kaya:- "Bu sene ödül miktarı tahmini olarak enflasyon oranında artacak"- "Dopinge bulaşan artık 4 yıl ceza alacak"

Kırkpınar'da Ödüllere Enflasyon Düzenlemesi
A+ A-

ANKARA (AA) - ÖMER HAKAN KİBAR - Türkiye Güreş Federasyonu Yağlı Güreşten Sorumlu Asbaşkanı Hüseyin Kaya, 655'incisi düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ödüllerin enflasyon oranında artacağını söyledi.

Hüseyin Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılında gerçekleştirilen Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde toplamda 644 bin lira ödül dağıtıldığını hatırlattı.

Geçen yıl birinciye 37 bin, ikinciye 22 bin, üçüncülere de 11 biner lira ödül verildiğini anlatan Kaya, "Bu sene ödül miktarı tahmini olarak enflasyon oranında artacak. Bu organizasyon, Edirne ve çevre illerin ekonomisine müthiş bir katkı sağlıyor. 14 boyda toplam 2 bin sporcu Kırkpınar'a katılıyor." diye konuştu.

Kaya, yağlı güreş sezonunun 17 Nisan Pazar günü Uşak'ta düzenlenecek Eşme Yeşilkavak Köy Muhtarlığı Yağlı Güreşleri ile başlayacağını belirterek, "Sezonun ilk ciddi yağlı güreş organizasyonu ise 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde Kumluca'da yapılacak." dedi.


-"Başpehlivanlar arasında makas daraldı"


Kaya, Kırkpınar'da bu sene 57 başpehlivanın kol bağlayacağını belirtti. Ahmet Taşçı'dan sonra altın kemeri sürekli alan pehlivanın çıkmadığını anlatan Kaya, "Başpehlivanlar arasında makas daraldı. Kırkpınar bu yıl sürprizlere açık diyebilirim." ifadelerini kullandı.

Kırkpınar'ın Edirne Belediyesi ve Türkiye Güreş Federasyonunun ortak organizasyonu olduğunu hatırlatan Kaya, şöyle konuştu:

"Doping konusunda çok sıkı tedbirler aldık. Pehlivanlarla doping konusunda seminerler yaptık. Bu konuda kendilerini bilgilendirdik. Bu sene de yine dopinge sıfır tolerans göstereceğiz. Buna bulaşan artık 4 yıl ceza alacak. Doping yapanı yakarız. Bu sene çok sıkı olacak."

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri bu yıl 18-24 Temmuz'da yapılacak.