Kuzey Marmara Otoyolu'nda beyaz esaret

Güncelleme:

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Kuzey Marmara Otoyolu'nda yoğun kar yağışı nedeniyle bölgede mahsur kalan araçların videosunu paylaştı.

İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle binlerce araç otoyollarda mahsur kaldı. Şiddetli kar yağışı akşam saatlerinde etkisini arttırırken, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

 

"SON YILLARIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI"

Kuzey Marmara Otoyolu'nda karın altında mahsur kalan araçları paylaşan Vali Yerlikaya, "Kıymetli İstanbullular
bu görüntüler, Kuzey Marmara Otoyolu Odayeri-Yassıören arasında çekildi. Son yılların en yoğun kar yağışıyla karşı karşıyayız. Kar fırtınasına karşı yol açma ve tahliye çalışmaları büyük bir mücadeleyle devam ediyor" dedi.

"TAHLİYE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

İstanbul Valisi Yerlikaya, Twitter'dan yaptığı bir başka paylaşımda ise bölgede askeri birliklerin de desteğiyle yapılan kurtarma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yerlikaya paylaşımında, "Saat 02.30 itibarıyla İl Jandarma Komutanlığımızca Kuzey Marmara Otoyolu üzerindeki Yassıören-Odayeri arasında tahliye çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor" ifadelerini kullandı.

"BÖLGEDE 71 CAMİMİZ AÇIKTIR"

Vali Yerlikaya bölgede araçların mahsur kaldığı güzergahlarda vatandaşlar için camilerin açık olduğunu söyledi. Yerlikaya, "Kıymetli İstanbullular, araçların mahsur kaldığı yol güzergahlarında bulunan 71 camimiz açıktır.
Yolda kalan hemşehrilerimiz camilerimize de tahliye edilmektedir." dedi.