Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti !
Yaz saati uygulaması için flaş karar !
Meral Akşener'in partisine sürpriz isim

Mersin Otogarı fena karıştı !

Mersin Otogarı'ndaki bazı işletmeler yüksek kira bedellerini protesto etti, ortalık karıştı.

Mersin Otogarı fena karıştı !
A+ A-

Yüksek kira bedelleri olduğunu savundukları Mersin Şehirlerarası Terminal İşletmesi'ne (MEŞTİ) yönelik protestolarla gündeme gelen bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında kavga çıktı. Polisin, biber gazıyla müdahale ettiği olayda 10 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, MEŞTİ'deki kira bedellerini yüksek buldukları için 28 Şubat 2015'ten bu yana faaliyetlerini, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerindeki eski otogar civarında sürdüren bazı otobüs firmalarının çalışanları ile bir grup arasında tartışma çıktı. MEŞTİ işletmeciliğini 3 yıllığına alan Şimşek Grup çalışanlarının oluşturduğu iddia edilen grup, tartışmaların ardından eski otogar içerisindeki otobüslere ve çalışanlara taş ve sopalarla saldırdı.

Kavga sırasında havaya pompalı silahla da ateş edilirken, polis, TOMA ve zırhlı araçlarla otogar içerisindekilere müdahale etti. Grupları, biber gazı kullanarak ayıran polis, 10 kişiyi gözaltına aldı. Olaylar sırasında kullanılan bir pompalı silah ile bir döner bıçağı da polis tarafından ele geçirildi. Aldığı darbeler sonucu yaralanan bir kişi ise hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, eski otogar içerisindeki çok sayıda otobüsün de camları kırıldı. Polisin, eski otogar ve çevresindeki bekleyişi sürüyor.

Mersin Otogarı fena karıştı !

Mersin Otogarı fena karıştı !