Muğlayı hortum vurdu !

Muğlayı hortum vurdu !

Muğla'da meydana gelen hortumda mezarlıklar zarar görürken bazı evlerin çatısını uçurdu.

Muğla’nın Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesi'nin kenar kesiminde akşam saatlerinde meydana gelen hortum bazı evlerin çatısını uçurdu. Hortum nedeniyle Düğerek Mahallesindeki mezarlık içinde yüzlerce ağaç kökünden söküldü ve birçok mezar zarar gördü.

Muğla'da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış ve fırtına nedeniyle yağmur şiddetini arttırdı. Yağmur ile birlikte Menteşe Düğerek Mahallesinde oluşan hortum, E Tipi Kapalı Cezaevi yanında başlayan hortum cezaevi etrafındaki işyerlerinin çatısını uçurdu. Hortum nedeniyle çatısı uçan bir işyeri Cezaevi önündeki yolun ulaşıma kapanmasına neden oldu. Meydana gelen hortum Düğerek mezarlığında da büyük hasara neden oldu.

Hortum nedeniyle zarar gören mahallenin muhtarı Mehmet Ortayol, akşam havanın kararmasının ardından oluşan hortum nedeniyle büyük hasar meydana geldiğini söyledi. Bölgeye çok sayıda ekip geldiğini belirten Ortayol, "Akşam saatlerinde bir anda hortum oluştu. Kısa sürdü ama etkisi büyük oldu. Çok sayıda evin çatısı uçtu, yollar kapandı. Mezarlıkta ağaçların büyük bir bölümü kökünden söküldü ve kabirler zarar gördü" dedi.
Hortum sonrası bölgede çalışma başlatan Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalarını sabah saatlerine kadar sürdüreceği açıklandı. AYDEM ekipleri de mahallenin bir bölümüne elektrik verdi.