Oğlunu öldürüp, cesedi valize sığdıramayınca oraya atmış

Güncelleme:

Adana'da cansız bedeni sulama kanalında bulunan gencin katil zanlısı babasının öldürdüğü oğlunun cesedini valize sığdıramayınca çuval alıp, sulama kanalına attığı ortaya çıktı.

Adana'da geçen yıl sulama kanalında çuval içinde cesedi bulunan ve babası M.E. (43) tarafından öldürüldüğü saptanan A.E. (24) cinayetine ilişkin yeni detaylar, iddianameyle ortaya çıktı. M.E.’ın, oğlunu dershanede bıçakladıktan sonra ölmesini beklediği, kanı da deterjanla temizlediği öğrenildi. A.E.’ın, eniştesi M.Ö. (40) ile cesedi gömmeye karar verip, portakal bahçesinde mezar kazmaya çalıştıkları ancak toprağın sert olması nedeniyle vazgeçerek sulama kanalına attıkları belirtildi.

Seyhan ilçesine bağlı Yalmanlı Mahallesi’ndeki sulama kanalında, 11 Kasım 2021’de, uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen A.E.’ın, çuval içinde cesedi bulundu. A.E.’ın, boğazı kesilerek öldürülüp, ayaklarına taş bağlanarak suya atıldığı belirlendi. Cinayet Büro Amirliği ekipleri, oğulları için kayıp başvurusunda bulunmayan aileden şüphelendi. Soruşturmayı bu yöne kaydıran cinayet dedektifleri, kendisine ait dershanede matematik öğretmeni olan baba M.E. ile anne A.E.’ı (45) emniyete götürüp, çapraz sorguya aldı. M.E., sorgusunda, oğlunu boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü; eşi A.E., aynı evde nikahsız yaşadığı R.S. (26) ve kız kardeşinin eşi M.Ö. ile cesedi sulama kanalına attıklarını itiraf etti. Bunun üzerine Sarı ile Öztürk de gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheli, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

CİNAYETİN DETAYLARI ORTAYA ÇIKTI

Adana 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde 5 Ocak’ta hakim karşısına çıkan şüphelilerden A.E., R.S. ile M.Ö., ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. ‘Altsoydan akrabayı kasten öldürme’ suçundan yargılanan M.E.’ın da tutukluluk halinin devamına karar verildi. Cinayetin detayları ise hazırlanan iddianameyle ortaya çıktı.

BIÇAKLAYIP, ÖLMESİNİ BEKLEMİŞ

M.E.’ın cinayet günü uyuşturucu kullandığı, çalışmadığı için tartıştığı oğlu A.E.’ı tanıdığı kebapçıya götürdüğü ve paketçi olarak işe soktuğu belirtildi. Birkaç saat sonra kontrol etmek için yeniden kebapçıya giden M.E.’ın, çalışmak istemediğini söylemesi üzerine tartıştığı oğlunu dershanesine götürdüğü kaydedildi. M.E.’ın, tartışmaya devam ettiği oğlunu sustalı bıçak ile boynundan ağır yaraladığı, kanlar içinde yere yığılmasının ardından da ölmesini beklediği belirtildi. Polis ve sağlık ekiplerine haber vermeyen Ertan’ın, deterjanla yerdeki kanları temizledikten sonra eniştesi M.Ö.’ün yanına gittiği kaydedildi. 

CESEDİ VALİZE SIĞDIRAMAMIŞLAR

M.E. ile M.Ö.’ün, cesedi bavula koyup, dershaneden çıkarabileceklerine karar verdikleri anlatılan iddianamede; Kıbrıs Caddesi’ndeki iş yerinden valiz satın aldıkları, gömmeye karar vererek Hadırlı Mahallesi’ndeki portakal bahçesinde mezar kazmaya çalıştıkları ancak toprağın sert olması nedeniyle bir süre sonra bundan vazgeçtikleri belirtildi. Yeniden dershaneye dönen şüphelilerin, A.E.’ın cesedini valize sığdırmaya çalıştıkları, ayaklarının dışarıda kalması üzerine bundan da vazgeçip, iş yerinden 3 büyük çuval satın aldıkları kaydedildi. Şüphelilerin, cesedi çuvala koyduktan sonra asri mezarlıktan ağırlık yapması için topladıkları taşları da yanına yerleştirip, dershaneden ayrıldıkları belirtildi.

KANLI KIYAFETLERİNİ YIKAYIP, BIÇAĞI SAKLAMIŞ

İddianamede; evine dönen M.E.’ın, olayı eşi A.E.’a anlattığı, kanlı kıyafetlerini de R.S.’ya yıkatıp, cinayette kullandığı bıçağı saklattığı anlatıldı. Sabaha karşı uyanan M.Ö. ile A.E.’ın, dershanedeki cesedi otomobile yükledikten sonra sulama kanalına bırakıp, yeniden eve döndükleri belirtildi. Sarı’nın ise otomobildeki kanlı kilim ile A.E.’ın eşyalarını, evin bahçesinde yaktığı kaydedildi.

Cezaevinde tutuklu bulunan M.E. ile tutuksuz yargılanan A.E., R.S. ve M.Ö.’ün, 15 Mart 2023’te yeniden hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.