Ahmet Hakan'dan AK Partili vekile şok sorular !

Ahmet Hakan'dan AK Partili vekile şok sorular !

Ahmet Hakan, AK Partili vekile sordu: "Allah, HDP ile Dolmabahçe'de mutabakat yapanların da belasını versin mi?"

AKP İzmir Milletvekili Hüseyin Kocabıyık'ın, HDP'ye oy veren 6 milyon kişi için "Allah onların belasını versin?" sözüne Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan sorularla cevap verdi.

Ahmet Hakan bugünkü köşesinde 'Peki Hüseyin' diye seslendiği, milletvekiline şu soruları yöneltti:

- Seçimden hemen önce HDP'nin önemli isimleriyle Dolmabahçe'de buluşan anlı şanlı iktidar yetkilileri vardı ya... Allah onların da belasını versin mi Hüseyin?

- HDP'li milletvekillerinin İmralı ile Kandil arasında mekik dokumalarına olanak veren bir devlet aklı vardı daha düne kadar. Şehitlerimizin vebali bu devlet aklının da üzerinde midir Hüseyin?

2-918.jpg- Öcalan güzellemeleri falan yapıyorlardı iktidarın anlı şanlı isimleri... Söyle bakalım Hüseyin, Allah onları ne yapsın?

- PKK'nın şehirlere onbinlerce silah yığınağı yaptığı yazılıp çiziliyor sizin gazetelerde. Bu yığınağın yapılmasına ses etmeyen ve göz yuman bir devletimiz var. Gariban çocuklarının şehit edilmesinde hiç mi vebali yok bu devletin Hüseyin? Bir deyiver hele.

- Daha düne kadar "Öcalan iyi, Kandil kötü, HDP eh işte" diye ahkâm kesiliyordu. HDP'ye oy verenlerin Allah belasını verecekse... Bu ahkâmı kesenlere Allah ne yapacak Hüseyin?

- "Çözüm süreci, çözülme sürecidir" diyen MHP'ye "Bunlar çözümsüzlük istiyor, kandan besleniyor" diyordunuz. Şimdi siz de "HDP'ye oy verenler şöyledir, böyledir" diyerek MHP gibi oldunuz. Daha iki ay öncesine kadar MHP'ye uzattığınız dilleri Allah ne yapsın Hüseyin?

- "Bu iş artık müzakere ile çözülecek" demiyor muydunuz? "HDP bu ülkenin legal partisidir" demiyor muydunuz? Sırrı Süreyya ile Meclis'te kahkaha atmıyor muydunuz? İmralı Heyeti sizin sayenizde gitmiyor muydu İmralı'ya? Ne yani siz temize çıktınız da HDP'ye oy verenler mi suçlu oldu Hüseyin?

- "Silahlı mücadele bitti, silahlara veda, 35 yıllık sorun çözüldü" diye manşetler salladınız durdunuz. Milli iradenin yüzde 13'ü de "Madem sorun çözüldü, madem silahlara veda edildi, biz de oyumuzu HDP'ye verelim" dedi... Allah niye bu nedenle bu insanların belasını versin ki vicdansız Hüseyin?

- Şehitlerin hesabını HDP'ye oy veren milyonlardan sormak caizse Hüseyin... Azıcığını da sizden sormak niye caiz olmuyor ki Hüseyin? Ha Hüseyin?

1-20150817123459.jpg