AK Parti'den İmamoğlu'nun kiralık otomobil sergisine ilk tepki

Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesindeki vaatlerinden biri olan İBB’nin gereksiz yere kiraladığı araçlara dair sergisine AK Parti'den ilk tepki geldi. AK Partinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, "Dağ fare doğurmuştur" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesindeki vaatlerinden biri olan İBB’nin gereksiz yere kiraladığı araçlara dair sergi Yenikapı’da başladı. ‘İsraf sergisi’ne AK Parti’nin ilk tepkisi ise partinin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’dan geldi. Alana hala gelmeye devam eden yüzlerce aracı yeterli bulmayan Göksu, “Dağ fare doğurmuştur” dedi.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre AK Partili Göksu, “Hatırlarsanız seçim kampanyası sürecinde 1717 tane makam aracından bahsetmişti. Galiba makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş. Bunların hepsi arazide kullanılan hizmet araçları” iddiasında bulundu.

Göksu, iddialarına şöyle devam etti: “Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş. Evde bakım, sosyal hizmet dâhil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş! Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar.”

İmamoğlu söz vermişti; israfın belgesi İstanbul'da sergileniyor !İmamoğlu söz vermişti; israfın belgesi İstanbul'da sergileniyor !

'ARAÇ FANTEZİSİ'

Göksu’nun sözlerinin devamında öne sürdüğü iddialar ve konuya dair yorumu şöyle:

“Bu hırsla İstanbul'da hayatı durdurmuş durumdalar. Bu kara propagandayı yapabilmek için hayatı, hizmeti durdurmuş durumdalar. Evde sağlıkta örneğin hizmet bekleyen hastalar, İstanbul halkı şuan bu şov uğruna, evinde bakım hizmetinden mahrum bırakılmış durumda.

Çocuğu hastaneye götürülemeyen anne bugün neden gidemiyor diye merak ediyorsa Yenikapı'ya baksın. Araçlar şuan Sayın Başkanın fantezisine hizmet veriyor.

Madem bu araçlar ihtiyaç fazlasıydı da 60 gündür görevdesiniz niye tutuyorsunuz? Bu araçlar bu şovdan sonra İBB bünyesinde tutulacak mı tutulmayacak mı? Göreceğiz, takip edeceğiz.

Bir taraftan insanları ekmeğinden ediyorsunuz, bir taraftan her köşesinde bu şehrin bir yeni siyasi şov uğruna hizmeti durduruyorsunuz. Dağ fare doğurmuştur. Güneş balçıkla sıvanmaz. Hak ve hakikatler mutlaka ortaya çıkar.

Bu araçlar söylediğimiz gibi zabıtanın, sosyal hizmetlerin, evde bakım hizmetlerinin vs. kullandığı hizmet araçlarıdır. 1717 makam aracından da söz ettiler aylarca. Hani 1717 makam aracı?”

 

Seçiniz...