ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: ''Erken seçim geliyor''

ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu: ''Erken seçim geliyor''
Güncelleme:

AKP'ye yakın ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, "Erdoğan, Genel Seçim için 2019'u beklemeyebilir" dedi.

AK Partili milletvekili Beşir Atalay'ın kurduğu ANAR'ın Genel Müdürü İbrahim Uslu, BirGün gazetesinden Sebahat Karakoyun'a verdiği röportajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019'u beklemek için bir nedeni olmadığını söyledi.

Uslu, "'Parlamento misyonunu tamamladı, yapması gereken işleri yaptı, yeni sisteme geçme zamanı gelmiştir' denilerek erken seçim kararı alınabilir" diye belirtti.

Uslu, erken seçim beklentisinin boş bir beklenti olmadığını, yüksek bir olasılık olarak gördüğünü ifade etti.

Uslu'yla yapılan röportajın ilgili kısmı şu şekilde:

"Erken seçim de konuşulmaya başladı... 

Ben erken seçim bekliyorum. Erdoğan ve AK Parti'nin 2019'u beklemek için bir nedeni yok. Referandumda seçmenden 'Mevcut sistemde işleri istediğimiz hızla yürütemiyoruz' diye oy istedi. Kongreler bittikten, seçimde çalışacak mekanizmayı yeniledikten sonra beklemenin anlamı kalmadı denilecek. O aşamadan sonra 'Parlamento misyonunu tamamladı, yapması gereken işleri yaptı, yeni sisteme geçme zamanı gelmiştir' denilerek erken seçim kararı alınabilir. AK Parti bugüne kadar yerel seçimlerde genel seçimlerin altında oy aldı. Öyle olduğu için daha düşük oy alacağı bir seçimi önce yapıp muhalefeti ümitlendirmek, kendi seçmenini demoralize etmek riskini göze almaz erken seçimi tercih eder diye düşünüyorum. Daha düşük oy alması kaçınılmaz olan bir seçimi önce yapıp hem rakiplerini heveslendirip hem de kendi seçmenini demoralize etmek istemez. Önce genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimini yapar, ardından da yerel seçimlere gider. Rasyonel davranış bu. Erken seçim beklentisi boş bir beklenti değil, yüksek olasılık görüyorum."

AK Parti'nin seçim anketinde dikkat çeken ayrıntıAK Parti'nin seçim anketinde dikkat çeken ayrıntı

Murat Gezici: ''AK Parti, MHP’yle ittifak yapsa bile...''Murat Gezici: ''AK Parti, MHP’yle ittifak yapsa bile...''

Gezici'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi anketi sonuçları açıklandıGezici'nin Cumhurbaşkanlığı seçimi anketi sonuçları açıklandı

ORC'nin son seçim anketinde çok konuşulacak sonuçlarORC'nin son seçim anketinde çok konuşulacak sonuçlar

Erdoğan'ın masasındaki anketlerdeki ''kararsız'' ayrıntısıErdoğan'ın masasındaki anketlerdeki ''kararsız'' ayrıntısı

AK Parti'nin seçim anketinden İYİ Parti'nin oyu kaç çıktı ?AK Parti'nin seçim anketinden İYİ Parti'nin oyu kaç çıktı ?

 

Seçiniz...