ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM''

ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM''

Bülent Arınç, Melih Gökçek ile tartışmasını yanlış olarak değerlendirerek önemli açıklamalarda bulundu.

Melih Gökçek'e dün verdiği sert yanıtla gündem oluşturan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Başbakan'ın söylediği doğru, yanlış yaptım ama, özel hayatıma girildiği için kendimi tutamadım" dedi.

Arınç, kendisini mahkemeye vereceğini söyleyen Gökçek için de "Kuştan korkan darı ekmez. Mahkemede bazı sorular sorulur cevaplamam gerekirse davalı-davacı mı zarar görür bilemem" uyarısında bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu "Dünkü her iki açıklama da yanlıştır. Her ikisine de gerekli uyarılarda bulunacağım" demişti.

ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM'' - Resim : 1

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile arasında geçen tartışmanın ardından bugün TBMM'de basın mensuplarına konuştu.

ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM'' - Resim : 2

Arınç, kendisini dava edeceğini açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e yanıt verdi. Arınç, “Bizde bir deyim vardır. Kuştan korkan darı ekmez. Hakaret diyorsa istediği mahkemeye gidebilir. Mahkemelere aşinayız” dedi.

ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM'' - Resim : 3

'MAHKEMEDE KİM ZARAR GÖRÜR BİLEMEM'

Dava açıldığında da bu konudaki delillerin de ortaya konulacağını belirten Arınç “Ama orada bazı sorular sorulur cevaplamam gerekirse davalı mı davacı mı zarar görür belli olmaz” diye konuştu.

ARINÇ'TAN KRİTİK AÇIKLAMA: ''YANLIŞ YAPTIM'' - Resim : 4

'KENDİMİ TUTAMADIM'

Arınç ayrıca, "Yanlış yaptım ama özel hayatıma girdiği için kendimi tutamadım. Sözlerim hakaret diyorsa istediği mahkemeye gider. Başbakan haklıdır ama sussam doğru olmazdı. Özel hayatıma tecavüzde bulunan kişiye cevap veririm. Başbakanımız haklıdır ama kendimi tutamadım" dedi.