Binali Yıldırım'dan Uğur Dündar açıklaması

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile katılacağı programın moderatörlüğünü yapması için önerdiği Uğur Dündar'ın teklifi geri çevirmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Binali Yıldırım'dan Uğur Dündar açıklaması
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Gazeteci Uğur Dündar, Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın canlı yayın buluşması için kendisini tercih etmesiyle ilgili twitter üzerinden açıklama yaparak moderatörlük yapmama yönünde karar aldığını duyurdu. Dündar'ın bu kararı sonrası AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'dan da sosyal medya üzerinden bir değerlendirme geldi.

Uğur Dündar, CHP'nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ile AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım'ın canlı yayın için kendisini tercih etmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum." dedi.

"UMARIM KARARDA, 'BİRİLERİNİN' BASKISI ETKİLİ OLMAMIŞTIR"

Gazeteci Dündar'ın canlı yayın buluşması için moderatörlük yapmama yönünde aldığı kararına ilişkin sosyal medya üzerinden açıklama yapan Binali Yıldırım "Uğur Bey'in kararına üzüldüm. "Adaylar ve demokrasi zarar görür" diyor. Ne gibi bir zarar, anlamadım! O soracaktı, biz cevaplayacaktık. Umarım bu kararda "birilerinin" baskısı etkili olmamıştır." ifadelerini kullandı.

Uğur Dündar moderatörlük yapmayacakUğur Dündar moderatörlük yapmayacak

 

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News