Cumhur İttifakı ortağı Destici'den Erdoğan'a tepki

Cumhur İttifakı ortağı Destici'den Erdoğan'a tepki
Güncelleme:

Seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında girip, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı destekleyen BBP lideri Destici, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı emekli maaşları konusunda dikkat çeken ifadelerle eleştirdi.

Cumhur İttifakı'nın ortağı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Erdoğan'a emekli maaşlarıyla ilgili tepki gösterdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Konya İl Başkanlığı Olağan Genel Kurulu’na katıldı.  Destici, konuşmasında bugünün 17 Eylül olduğunu ve 17 Eylül 1961 yılında Adnan Menderes’in idam edildiğini hatırlatarak, tüm darbelere karşı olduklarını belirtti.

Yeni Anayasa’nın da çıkartılması gerektiğini ifade eden Destici, şunları söyledi:

Türkiye’nin de artık daha mahal, bir an önce bu darbe anayasasından kurtularak, yerli, sivil, demokratik bir anayasaya kavuşturulmasıdır.

Onun için tüm siyasi partilerimiz, tüm sivil toplum örgütlerimiz bu demokratik, sivil yeni anayasa konusunda masaya yaklaşmalı, oturmalı ve her türlü katkıyı vermelidir. Tabii burada şunu da ifade etmek gerekir.

Yeni anayasa elbette ki sivil demokratik ve milli iradeyi yansıtan, milletin taleplerini içinde barındıran ve Türk İslam kültürüyle de çelişmeyen bir anayasa olmalıdır. Yeni anayasada, bir kere taviz veremeyeceğimiz noktalardan bir tanesi nedir?

Buranın Türkiye Cumhuriyeti devleti olduğu, Türk vatanı olduğudur. Bir kere buradan asla taviz vermemiz mümkün değildir ve Türk kimliğidir.

Bu Türk kimliğinin içerisinde bu Anadolu’da yaşayan ve devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünün yanında duran, ay yıldızlı al bayrağımızın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan herkes, hangi etnik kökene sahip olursa olsun, hangi mezhebi anlayışa sahip olursa olsun, hangi inanca sahip olursa olsun elbette ki bu üst kimliğin içerisinde yer almaktadır ve yer alacaktır.

Burası Türkiye Cumhuriyeti devletidir. Burası Türk vatanıdır. Herkesin bunu böyle kabul etmesi gerekir, beğenmeyen varsa o da bavulunu alır ve gider.

“ÜRETEN NİYE ÖTV ÖDESİN”

Destici, çiftçilerin  mazot alırken özel tüketim vergisi ödediğini belirterek, ”Üreten niye ödesin ÖTV ya? Adı üzerinde ‘Özel Tüketim Vergisi’. Tarlasını eken, buğday eken, pancar eken, mısır eken, niye traktörle aldığın mazota ÖTV ödesin? Özel tüketmiyor ki bunu. Üretmek için kullanıyorum. Ben burada hala ne bekleniyor, bunu anlayabilmiş değilim. Biran önce üreticilerimizin kullandığı akaryakıtın üzerindeki ÖTV ve KDV derhal kaldırılmalıdır. Üreticilerimiz desteklenmelidir.” dedi.

MAAŞ TEPKİSİ

Destici, çalışanların maaşlarında da düzensizlik olduğunu ifade ederek, ”Biliyorsunuz son yıllarda bu maaşlarla, ücretlerde de bir düzensizlik meydana geldi. Ölçü bozuldu, ayar bozuldu. Bir bakıyorsunuz çok yüksek, bir bakıyorsun birisi çok aşağıda.” diye konuştu.

“EMEKLİLERİN MAĞDURİYETİ ORTADAN KALDIRILMALIDIR”

Emekli maaşlarına da zam yapılması gerektiğini belirten Destici, ”Bunu aylardır söylüyorum. Sizin yaptığınız hatanın bedelini emekli ödeyemez. Onun için ocak ayına yönelik çalışmalar olduğu dile getiriliyor. Bu hani Anadolu’da bir laf var, ‘Atla deve değil’ ki, yapılan maaş zammı, kök maaşa değil, eline geçeni yapılmıştır diyeceksin, zammını vereceksin. Bu kadar basit. Neyin çalışması? Ha kademeli bir artış çalışması yapabilirsin. Ama şu yüzde 25’lik zammı hemen, meclis açılır açılmaz ilk kanun teklifi olmalı ve bu emeklilerin mağduriyeti ortadan kaldırılmalıdır.” diye konuştu. (DHA)


 

ANAYASA BBP buğday darbe emekli İslam Konya maaş zammı Meclis Mısır ÖTV Türkiye zam
Sponsorlu Linkler
Taboola ile
Sizin için seçtiklerimiz

Şimdi Kazı Kazan Online oynamaya başlayın!Milli Piyango Online'da çevrimiçi kazı kazan kartları oynayın! Şimdi hemen üye olun.Milli PiyangoKayıt Ol

 

Benim araba kaça gider diye soranlar, şimdi mutlu.2. el arabayla ilgili tüm sorularınızın cevabı olduğunu biliyor muydunuz? Güvenilir, 15 aya kadar uzatılabilir garantiye sahip 2. el arabalar alabilirsiniz. Global uzmanlıkla yenilenmiş, 14 gün deneme imkanına sahip 2. el arabalarla hemen tanışın.CarvakFiyatı Gör

 

Kış ortasında premium her şey dahil uzak destinasyonlar4-18 Eylül arası, sabit fiyat garantisi ve 21 bin TL'ye varan indirim!Club Med

 

Green Card çekilişine şimdi başvurun!Global USAŞimdi Keşfet

 

3 Yaş Üzeri Profesyonel Bakım PaketiOnline Randevu için TıklayınOpelŞimdi Keşfet

 

Yemek Kartlarının sağladığı KDV indirimi ile en çok patronlar mutlu.Ticket Restaurant Yemek KartıKayıt Ol

 

 

CANLI | Trabzonspor Beşiktaş maçı canlı yayın - Son dakika spor haberleri – Sözcü

 

Inter Milan derbisinde hezimet! Hakan Çalhanoğlu…

 

Kim der ki yaşı 60

 

İstihbarat raporu: Çeçen lider Kadirov’un sağlık durumu kötü

 

Patrick Kluivert: Balotelli ılık suyun içinde buldu kendini

 

Kızını taciz edeni öldüren babanın cezası belli oldu


Taboola'dan

Online Sigorta Hizmetleri Otokoç Sigorta’da!
Dillerden düşmeyen haber! Ufak bir yatırım ile gelirinizi nasıl artırabilirsiniz?
Gözden Kaçmasın
“Kuzey Kore-Rusya askeri işbirliği yasa dışı ve haksız”
İzmir’de düşen helikopteri arama kurtarma çalışmalarına ara verildi
Acı haberler peş peşe geldi
Antalya’da orman yangını çıktı: Tahliyeler var

İstanbul’da konut fiyatlarının en yüksek olduğu ilçeler
Yangın 8 evi küle çevirdi
Kılıçdaroğlu: Yeteri kadar vatandaşın kapısını çalamadık
Nöbetten dönen hemşire, uzman çavuş eşini evde ölü buldu
Scholz bürokratik işlemlerin uzunluğundan şikayet etti
‘Hastane değil sanki atış poligonu’
XReklam