DSP'nin İstanbul adayı seçimden çekildi !

Demokratik Sol Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın yarıştan çekildiğini açıkladı. DSP'nin CHP ile görüşmeler yaptığı belirtilmişti.

DSP'nin İstanbul adayı seçimden çekildi !
A+ A-

DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muammer Aydın, 23 Haziran'da yeniden gerçekleşecek olan seçimler için yarıştan çekildiğini açıkladı.

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Muammer Aydın, adaylıktan istifa ettiğini duyurdu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Aydın, "Bugün itibariyle DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığından istifa etmiş bulunmaktayım. Kamuoyuna duyurulur." ifadelerini kullandı

AKSAKAL: DSP YENİ BİR ADAY GÖSTERMEMEYİ KARARLAŞTIRMIŞTIR

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimleri ile önemli bir duyuru yaptı. Aksakal açıklamasında “DSP olarak yaşadığımız böyle bir kanunsuzluğa sessiz kalmamız düşünülemezdi. İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayımız sayın Muammer Aydın adaylıktan çekilmiştir. DSP Parti Meclisi bugün yaptığı toplantıda yeni bir aday göstermemeyi kararlaştırmıştır. Sonucu İstanbul seçmeni belirleyecektir. Demokrasi ve hukukun egemen kılınması en önemli beklentimizdir. İstanbul’da 39 ilçenin de seçimlerinin yenilenmesi kararının alınması kamuoyunun vicdanını rahatlatacaktır” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU AÇIKLAMASI

DHA'nın haberine göre, DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muammer Aydın, "Adaylıktan istifa ettim. Partimiz başka aday göstermiyor. Ekrem İmamoğlu bizim için İstanbul Belediye Başkanıdır" dedi.