Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor

Erdoğan: ''Bu işin bittiğine inanmıyorum''

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün medya mensuplarıyla bir araya geldi ve darbe girişimi ile ilgili olarak çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: ''Bu işin bittiğine inanmıyorum''
A+ A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün basın yayın organlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantı sırasında 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi ile ilgili haberleştirilmemesini belirterek birçok ayrıntı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan çarpıcı tespitlerde de bulundu.

NTV Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın medya mensuplarıyla yaptığı buluşmanın ayrıntılarını anlattı.

"TAKTİR ETMEK BOYNUMUN BORCU" 

Erdoğan'ın medyaya teşekkür ederek konuşmasına başladığını belirten Yurteri, Erdoğan'ın "Medyanın kararlılığını taktir etmek boynumun borcu" dediğini aktardı.  

Yurteri, Erdoğan'ın toplantıda"15 Temmuz gecesi bu ülkeye diz çöktürmek üzere harekete geçenler 16 Temmuz sabahı çok daha kararlı bir Türkiye ile karşılaştılar" dediğini belirtti. Yurteri, Erdoğan'ın bu sözünün sadece FETÖ'ye olmadığını aynı zamanda 'üst akıl'a olduğunu belirttiğinin de altını çizdi. 

Darbe girişiminin yaşandığı gece İstanbul'a iniş yaptıktan sonra konuk evinde bir kriz masası oluşturulduğunu belirten Erdoğan o gece yaşananlara dair ilk kez, üzerlerinden F-16'ların geçtiğini belirtti ve "Üstümüzdeki geçen F-16'lar bomba yüklü olsa bırakırlardı" dedi.

"TALİMAT YERİNE GETİRİLMEDİ"

Medya buluşmasında kriz masasındaki çalışmalara da değinen Erdoğan, hemen Eskişehir'deki üs ile bağlantıya geçildiğini Akıncı Üssü'nden kalkan uçakların bombalanması için talimat verildiğini ama ilk etapta bu talimatın yerine getirilmediğini belirtti.  

Daha sonra Eskişehir'de ikinci bir isimle bağlantıya geçildiğini belirten Erdoğan, o kişinin bu talimatı uyguladığını açıkladı. 

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan bu işin bittiğine inanmadıklarını, rehavete kapılmayacaklarını, daha yapacak işlerin olduğunu söyledi. 

"AKINCI ÜSSÜ VURULUNCA..."

Akıncı Üssü'ne 12 bomba atıldığını belirten Erdoğan, Akıncı Üssü'nün vurulmasıyla darbe girişiminin çöktüğünün altını çizdi.  

"BU İŞİN BİTTİĞİNE İNANMIYORUM"

Erdoğan'ın "Bu işin bittiğine inanmıyorum" dediğini belirten Yurteri, Erdoğan'ın rehavete kapılmayacaklarını belirttiğini de sözlerine ekledi.

"DEMOKRASİYE İNANLARLA TANKLA TOPLA BAŞ ETMENİZ MÜMKÜN DEĞİL"

Erdoğan'ın bunu bir Çanakkale ruhu olarak tanımladığını belirten Yurteri, Erdoğan'ın "Herkes meydanlara koştu, çok özel bir halkımız var. Demokrasiye inanlarla tankla topla baş etmeniz mümkün değil" dediğini aktardı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son derece kararlı ve moralli görüldüğünü belirten Yurteri, Erdoğan'ın yarın Yenikapı'da yapılacak mitingde iktidar, muhalefet ve tüm toplum kesimlerinin bir arada olmasından mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

"LİDERLERİN YENİKAPI BULUŞMASINDAN MEMNUNİYET DUYUYORUM" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son derece kararlı ve moralli görüldüğünü belirten Yurteri, Erdoğan'ın yarın Yenikapı'da yapılacak mitingde iktidar, muhalefet ve tüm toplum kesimlerinin bir arada olmasından mutlu olduğunu sözlerine ekledi.