''Kılıçdaroğlu'na 3 cümle önereceğim'' dedi salonda alkış tufanı koptu

''Kılıçdaroğlu'na 3 cümle önereceğim'' dedi salonda alkış tufanı koptu
Güncelleme:

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması'nda yaptığı konuşmada "Sayın Cumhurbaşkanımız" olarak seslendiği CHP lideri ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'na seçimi kazandıktan sonra yapacağı konuşma için 3 cümle önereceğini söyleyerek bu cümleleri açıkladı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştu. Seçime sayılı günler kala ise siyaset gündeminde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 'Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması'nda yaptığı konuşma nedeniyle gündem oldu.

Babacan'ın konuşmasında Kılıçdaroğlu'na 'Sayın Cumhurbaşkanımız' diye hitap etmesi ise salonda uzun süre alkışlandı.

Seçimin kazanılması halinde Kılıçdaroğlu'na üç cümle önerisi olacağını söyleyen Babacan, şu ifadeleri kullandı:

"İfade özgürlüğü, basın özgürlüğü ve bunu yapmak inanın o kadar hızlı olacak ki. İlk 90 dakika. İnşallah sayın cumhurbaşkanımız yemin töreninden sonra herhalde bir konuşma olur diye tahmin ediyorum. Ben şöyle üç tane cümle önereceğim kendisine. Tabi takdir kendisinin olur ama. 'Ey basın mensupları, köşe yazarları, düşünürlerimiz, yazarlarımız, çizerlerimiz şöyle derin bir nefes alın artık özgürsünüz.' Bu kadar."

Babacan'ın konuşması da salonda uzun süre alkışlandı.