Kurban yakalama timi oluşturuldu

Kurban yakalama timi oluşturuldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle kaçabilecek kurbanlık hayvanları yakalamak için özel tim oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanlığı tarafından sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için aralarında veterinerlerin de bulunduğu tim kuruldu.

Bayram süresince hizmet verecek olan özel tim, kaçan ve iğne ile uyuşturulacak kurbanı yakalayarak sahiplerine teslim edecek.

Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, yaptığı açıklamada, bayram boyunca kaçan danaları yakalamak için belediye bünyesinde kurbanlık yakalama timi kurduklarını söyledi.

Kaçan danaları anesteziye alarak, bayıltarak tekrar sahiplerine teslim edeceklerini belirten Özsöyler, şöyle konuştu:

“Bu Kurban Bayramı’nda yine bir yakalama timi oluşturduk. 5 araç ve 20 kişiden oluşan yakalama timi, bayram süresince özellikle kaçan danaları yakalamak için kuruldu. Kaçan hayvanların ‘ALO 153’ hattına bildirilmesi halinde ekibimiz, kaçan danayı yakalayarak vatandaşımıza teslim edecektir. Bu arkadaşlarımız bayram boyunca hizmet verecek."

BAYRAM SÜRESİNCE İCAPÇI VETERİNERLER HİZMET VERECEK

Ayrıca bayram süresince icapçı veterinerlerin de hizmet vereceğini bildiren Özsöyler, “Veteriner hekimlerimiz aynı zamanda kesilen etlerin istenirse kontrolünü de yapacaklar. Ancak vatandaşların eti buraya getirmeleri gerekiyor” dedi.

Vatandaşlar arife günü dahil bayram sonuna kadar “ALO 153” hattından görevli ekibe ulaşabilecek. Ekip, talepler doğrultusunda vatandaşlara yardımcı olacak.