3 belediye başkanı hakkında bomba iddia !
ABD'den ikinci ''Öcalan'' açıklaması
Kulislerden sızan Gökçek iddiası: AK Parti'den istifa edip MHP'ye geçecek

Meral Akşener: ''Namus, şeref, haysiyet ve...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a faks çektiği ortaya çıkan Akşener'den açıklama...

Meral Akşener: ''Namus, şeref, haysiyet ve...'
A+ A-

MHP’den ihraç edilen Meral Akşener’in “FETÖ’nün MHP’ye sızma operasyonu” kapsamında gözaltına alınanlara sahip çıkmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradığı ve telefonla ulaşamadığı Erdoğan’a faks göndererek, bu isimlerin “FETÖ ile bağlantısı olmadığını” söylediğine yönelik haberler üzerine Meral Akşener bir açıklama yaptı.

Akşener, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaparak, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradığını” belirterek, şunları kaydetti: 

 “Arkadaşlarımız gözaltına alınınca Cumhurbaşkanı’na sadece telefonla görüşme talebi içeren bir faks çektim. Perşembe günü özel kalem döndü. Görüşme talebimi ileteceklerini, görüşme konusu hakkında bilgi istediler. Özet olarak: Gözaltına alınan arkadaşlarımız için olduğunu belirttim. Burada hedef ben isem bu kadar kişiyi ve aileyi bayram öncesi incitmek yerine beni almalarının dürüstçe bir davranış olacağını iletmek için Sayın Cumhurbaşkanı ile bir telefon görüşmesi yapmak istediğimi belirttim. Özel kalem konuyu ve talebimi ileteceklerini belirtti. Sayın Ahmet Hakan’ın bugünkü yazısı için aradım, ama ulaşmak mümkün olmadı. Burada özne ben olsaydım sorun yoktu. Haksız suçlamaların yakın geçmişte nelere mal olduğunu gördük. Herkesin ‘yanıldık, aldatıldık, kusura bakmayın’ demesinin acı çekenler için bir manası olmadığını biliyoruz. Kişilerin namus, şeref, haysiyet ve can güvenlikleri ülkeleri yönetenlerin emanetindedir. Son söz olarak: Tekraren kamuoyunun dikkatine sunuyorum. Mesele benim MHP adaylığım ise kimseyi incitmeye gerek yoktur. Ben buradayım.” 


 
33 kişi gözaltına alınmıştı
 
Bayramdan önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca “FETÖ’nün MHP’ye sızma operasyonu” adı altında operasyon başlatılmıştı. Başsavcılığın 33 kişi hakkında gözaltı kararı verdiği isimler arasında, bazı gazeteciler dışında, Güldaş Aktüel Tekstil Şirketi’nin sahibi işadamı Adnan Osman Güldaş, Aker Eşarpları’nın sahibi İzzet Aker, “Selam Tevhit Kumpası davasında Gülen cemaatiyle bağlantılı olduğu saptanan polislerin avukatlığını yaptığı gerekçesiyle” İrfan Sönmez, Zeynel Abidin Kıymaz ve tutuklu Mümtaz’er Türköne de bulunuyor.