Metropoll'ün son anketi ezber bozdu: Erdoğan'a destek düştü!

Metropoll Araştırma Şirketi’nin yaptığı 'Türkiye’nin Nabzı Aralık 2019' anketine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görev onayı verenlerin oranı son bir ayda yüzde 48,4'ten yüzde 43,7’ye düştü. Cumhurbaşkanı'na görev onayı vermeyenlerin oranı ise yüzde 41,7'den yüzde 42,2'ye yükseldi.

Metropoll'ün son anketi ezber bozdu: Erdoğan'a destek düştü!
Haber3.com'a Google'da abone olun Google News
A+ A-

Metropoll’un araştırmasına göre AK Partililerin yüzde 87,9’u AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a onay verirken, MHP seçmeni yüzde 52 ile ikinci sırada. 

CHP VE İYİ PARTİ SEÇMENİNDEN DESTEK YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a görev onayında en düşük destek ise yüzde 1,3 ile İYİ Parti ve yüzde 6,6 ile CHP seçmeninden geldi. Diğer partililerin yüzde 25’i de aralık ayı için Erdoğan’ı onayladıklarını ifade etti.

HDP SEÇMENİNDEN ERDOĞAN'A DESTEK

Aralık’ta bütün partilerin Erdoğan’a verdiği “görev onayında” bir düşüş yaşanırken, HDP seçmeni son bir ayda yüzde 2,5’lik seviyesinde cumhurbaşkanına olan desteklerini artırdı.

MHP SEÇMENİNİN DESTEĞİ ERİDİ

AK Parti seçmeninin son bir ayda Erdoğan’a olan desteğinin azalması ise dikkat çekiyor. Diğer taraftan da Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP seçmeninin Erdoğan’a verdiği onay oyunun yüzde 79,2’den yüzde 52’ye düştüğü tespit edildi.

15 TEMMUZ'DAN BU YANA ERİDİ

Metropoll’un araştırması ayrıca, 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi’nden bu yana Erdoğan’a olan desteğin yüzde 67,6’dan yüzde 43,7’ye düştüğünü ortaya koyuyor.

Haber3.com'a Google'da abone olun Google News