Muharrem İnce'den, Erdoğan'a ve diğer adaylara kritik çağrı

Muharrem İnce'den, Erdoğan'a ve diğer adaylara kritik çağrı
Güncelleme:

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer adaylara televizyonda tartışma çağrısı yaptı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Çarşamba günü Selahattin Demirtaş’ı hapishanede ziyaret edeceğini söyledi.

İnce, şöyle konuştu: 

"Sayın Erdoğan, saraya davet ederse saraya, parti merkezine davet ederse parti merkezine gideceğim. Siyasette dile değiştireceğim. Huzur ve mutluluğu konuşacağız. Bizim derdimiz Sayın Erdoğan’ı indirmek değil, bozuk düzeni değiştirmek. Bozuk düzeni değiştirmek için adayım. Medya susmuş, iş dünyası korkmuş. Medya ve iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Benim umudum millette. Bu devrimi millet gerçekleştirecek. 

Siyasette uzay madenciliği tartışacağız. Cumhurbaşkanı meydanlarda bunu konuşacak. Hurafeler tartışılmayacak, kuvantum diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Önümüzdeki günlerde Türkiye için hayallerimi anlatacağım.

Sayın Erdoğan diyor ki ‘muassır medenniyet seviyesini aşacağız’. Sayın Erdoğan sizinle ve diğer adaylarla televizyonda tartışalım. Türkiye ile ilgili konuları tartışalım.
Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bin lira verilecek mi? Kutluyorum. Benim derdim gençler. Cumhurbaşkanı olduğumda ilk müjdemi veriyorum. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500 lira vereceğiz. Saray’ı 6 ay süreyle halka açacağım. Sonra kapatacağım. Oradan elde edeceğim tasarrufla gençlere para vereceğim. Cumhurbaşkanına hakaret maddesini kaldıracağım. Eleştirirse eleştirir, kimseye dava açmayacağım. Ben yurdumun insanlarına kızmayacağım, hakaret etmeyeceğim."


 

Seçiniz...