Şamil Tayyar: ''Dağlar yetmez, plazalar da temizlenmeli''

Şamil Tayyar: ''Dağlar yetmez, plazalar da temizlenmeli''

AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, PKK saldırılarına ilişkin isim vermeden hangi holding ya da medya grubunu hedef gösterdi ?

Hürriyet binasının AKP’liler tarafından basılmasının ardından bir şiddet çağrısı da AKP Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi.

AK Partili Tayyar Twitter’de “Erdoğan’a yönelik siyasi öfke bölücü PKK ittifakına dönüşünce PKK ilk kez bu denli medya desteği buldu. Dağlar yetmez plazalar da temizlenmeli” diye yazdı.

Sosyal medya ve bazı internet siteleri, bu açıklamanın Doğan Medya Grubu'na yönelik olduğunu iddia etti.

İşte o mesaj:

screenshot_4-024.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dağlıca saldırısı sonrası ATV'de katıldığı canlı yayında söylediği "Eğer 400 milletvekilini alabilecek veya Anayasa'yı inşa edecek sayıyı bir siyasi parti yakalamış olsaydı, durum bugün çok daha farklı olurdu" sözlerini haberleştiren Hürriyet gazetesi binasına AKP'liler tarafından baskın düzenlenmişti. Grubun başında AKP İstanbul milletvekili ve Gençlik Kolları Genel Başkanı Abdurrahim Boynukalın yer alırken tekbir getirerek binaya giren ve katlara girerek malzemeleri parçalayan AKP'liler, güvenliğin müdahalesiyle bina dışına çıkarılmıştı.