için kaldı

Sanatçılardan Erdoğan'a sürpriz hediye !

Sanatçılardan Erdoğan'a sürpriz hediye !

Orhan Gencebay ve bir grup sanatçıyı kabul eden Erdoğan'a, sanatçılar tarafından sürpriz bir hediye verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ünlü besteci ve ses sanatçısı Orhan Gencebay ve beraberindeki sanatçıları kabul etti. Gencebay, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Sanatçılar ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da iki plak hediye etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP), Musiki Eserleri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) üyesi 10 sanatçı ve yapımcı ile bir araya geldi. Aralarında Orhan Gencebay, Ferhat Göçer ve Cengiz Erdem'in de bulunduğu isimlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi yaklaşık 1 saat 20 dakika sürdü.

"TELİF HAKLARI İNSAN HAKLARI DEMEK"

Görüşmenin ardından Orhan Gencebay gazetecilere açıklamada bulundu. Gencebay, " Telif hakları demek insan hakları demektir. Telif alınmadığı zaman, sanatımız mutlaka öksüz kalacaktır. Bunu ifade etmeye çalıştık. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda son derece duyarlı olduğu için anlayışla karşıladı ve bizi dinledi" dedi. 

1-20160622184625.jpg

FERHAT GÖÇER ANLATTI

Müzisyenlerin emeklilik ve sosyal sigortalarının güvence altına alınması ve çocuklarının da geleceğinin güven altına alınması için geçerli olan yasaların düzenlenmesiyle ilgili ricalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiklerini söyleyen Sanatçı Ferhat Göçer de, "Taleplerimizi ilettik. Desteklerini rica ettik. Sağolsun bizi uzun uzun dinledi" dedi.

2-20160622184625.jpg

Göçer,bakanların sık değişmesiyle bu konuda atılan adımların adeta suya yazı yazmak gibi kaldığını söyleyerek bu konuda da destek istediklerini aktardıklarını söyledi. 

PLAK HEDİYE ETTİLER

Sanatçıların Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Müzeyyen Senar ve Zeki Müren'in plaklarını hediye ettikleri öğrenildi. Cumhurbaşkanının bu hediye karşılığında plakçaları olduğunu söyleyip memnuniyetini dile getirdiği de bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da görüşmenin ardından Tarabya Köşkü'nden ayrılarak resmi programları için Haliç Kongre Merkezi'ne geçti.