Yeni bakanı böyle karşıladılar !

Yeni bakanı böyle karşıladılar !

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanan Büyük Birlik Partisi eski genel Başkanı Yalçın Topçu memleketinde böyle karşılandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı geçici seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanan Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, ilk resmi ziyaretini yaptığı memleketi Ardahan’da coşkulu biçimde karşılandı. 'Zaloğlu'nun torunu' unvanı ile pankartla karşılanan Bakan Topçu, kurban kesilmesine izin vermedi.
Uçakla Kars’a gelen ve buradan karayolu ile Ardahan’a geçen Bakan Yalçın Topçu'yu Çamlıçatak mevkiinde Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy (AKP), AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci ve yaklaşık 500 kişilik bir grup tarafından karşılandı. Karşılamaya gelenlerle tek tek selamlaşan Bakan Topçu, kurban kesilmesine izin vermedi. Valilik önünde Vali Ahmet Deniz ve daire müdürleri tarafından karşılanan Bakan Topçu, terör olayları ile yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"TEK DÜŞMAN BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

"Terör örgütü şu an ülkemize ve milletimize karşı 40 yıldır olduğu gibi yine savaş durumuna devam etmektedir. Devletimiz güçlüdür, milletimiz sabırlı ve iradelidir. Bu ülkede yaşayan Kürdü, Türkmeni, Çerkezi, Lazı, Arabı, Arnavutuyla, kim kendini ne şekilde tanımlıyorsa tanımlasın. Dedelerimizin dediği gibi 'Evet ben Kürdüm, Türkmen’im, Çerkez’im, Arabım , Arnavutum ama ben ay yıldızlı al bayrak altında birlikte kıyamete kadar yaşamaya kararlı büyük Türk milletiyim.' Tam bağımsız güçlü bir Türkiye olacak. Dilde, işte, fikirde bir olacağız inşallah. Kürdün de, yerlinin de Türkmenin de hepimizin tek düşmanı bölücü terör örgütüdür. Kürt, Türkmen, yerlinin arasında bir kavga yoktur. Kavgamız arkasında 7 düvel olan terör örgütüyledir. Onun için hepimize sorumluluk düşmektedir. Bu mücadelede devletimizin yanında olacağız. Bayrağımızın altında olacağız."

YENİ BAKANA COŞKULU KARŞILAMA - FOTO GALERİ

BAKAN TOPÇU ZALOĞLU RÜSTEM'İN TORUNU OLARAK TANINIYOR

Bakan Yalçın Topçu, Valilikten, Belediyeye geçti ve Başkan Faruk Köksoy ile makamında bir süre görüştü. Ardından tarihi Ardahan Kalesinde incelemeler bulunan Bakan Topçu, dede evini ziyaret etti. Ardahan’ın tanınmış ailelerinden Zaloğlu Rüstem’in torunu olan Bakan Yalçın Topçu, amcasının oğlu olan Salih Topçu'nun evine gitti. Amcasının eşi Necmiye Topçu'nun elini öpen Bakan Topçu burada kendisine ikram edilen ayranı içti. Dede evinde akrabalarıyla bir süre sohbet eden Bakan Topçu, sırasıyla Kültür ve Emniyet müdürlükleriyle, İl Jandarma Komutanlığına ziyarette bulundu. Polislerle sohbet edip başsağlığı dileyen Bakan Topçu "Hiç merak etmeyin kanınız yerde kalmayacak" dedi.

Geceyi Ardahan’da geçirecek olan Bakan Yalçın Topçu, yarın Erzurum'a geçecek ve uçakla Ankara’ya dönecek.